Rastislav Búgel Hokej

Hokejisti zdolali Partizánske: Rozhodlo sa v poslednej tretine!

V 10. kole tretej najvyššej hokejovej súťaže hostila na svojom ľade domáca Nitra hokejistov z Partizánskeho. O všetkom sa rozhodlo až v prvej tretine.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti zdolali Partizánske: Rozhodlo sa v poslednej tretine!

Desiate kolo II. hokejovej ligy malo na programe stretnutie domáceho HK 96 Dynamax Nitra, na ktorého ľad pricestovali hostia z klubu HK Iskra Partizánske. Do zápasu lepšie vstúpili domáci hokejisti, keď v deviatej minúte prekonával hosťujúceho gólmana Klenko (1:0). Nitrianska radosť však netrvala dlho. O necelú minútu sa po dorážke Káčera tešili aj hostia (1:1). V prvej tretine sa už skóre nemenilo.

Nitrania rozhodli

V druhej tretine prišli dva presné zásahy hostí. Najprv sa v 26. minúte presadil Michal Gogola (1:2). Po strele Školku z 29. minúty vyhrávalo Partizánske rozdielom dvoch gólov (1:3). Nitrania však zbrane nezložili. Najprv v 31. minúte prekonával hosťujúceho gólmana Molnár (2:3), aby o deväť minút vyrovnával Bajtala (3:3). V poslednej časti zápasu napokon prišli iba zásahy domácich hokejistov.** V 43. minúte dostal Nitru do vedenia Tomáš Hronský (4:3). Začiatkom 48. minúty posielal Nitru do dvojgólového vedenia Ďurech (5:3).** Skóre zápasu uzatváral opäť hráč Nitry. Desať minút pred koncom zápasu posielal šiesty puk za chrbát Polereckého dobre hrajúci Molnár (6:3).

HK 96 Dynamax Nitra – HK Istkra Partizánske 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)