Hokejisti si schuti zastrieľali: Na domácom ľade nedali Žiline šancu

Už po 107 sekundách sa do vedenia dostali domáci hráči. Po slabom dôraze žilinskej obrany pred vlastným brankárom nepokrytý Lelkeš prestrelil Cibuľu.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti si schuti zastrieľali: Na domácom ľade nedali Žiline šancu

Druhý gól prišiel presne 100 sekúnd pred prvou sirénou, Lelkeš poslal do brejku Štefanku, ten trafil najskôr Cibuľove betóny a následne tyč žilinskej bránky, no dobiehajúci Lelkeš už sieť – 2:0.

V 24. minúte viedli domáci už 3:0, po nahodení puku od modrej čiary Ordzovenským ho do bránky tečoval H. Ručkay. V 28. minúte dala Nitra štvrtý gól, Štefanka našiel pred bránkou hostí Pupáka, ktorý sám pred Cibuľom nezaváhal. Už o minútu nitriansky koncert pokračoval, Mráz dostal prihrávku spoza bránky a pridal piaty gól domácich. V závere druhej tretiny sa hosťom podarilo skórovať, dve nové akvizície v ich drese Velecký a Staněk pripravili streleckú pozíciu Sikelovi a ten strelou pod brvno znížil.

V úvode tretej časti hry stačilo Nitranom iba 34 sekúnd na skórovanie, Nádašdi stlmil letiaci puk priamo pred Lukáša Nováka a krídelník Nitry nemal problém z medzikružia prudkou strelou zvýšiť. V 54. minúte povolili nervy Žilinčanovi Demelovi a za nešportové správanie musel ísť predčasne do šatne. V závere stretnutia stanovil výsledok v presilovej hre na konečných 7:1 Lukáš Novák.

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Do zápasu se vstúpili dobre, premieňali sme šance a celý zápas bol v našej réžii. V niektorých častiach sme chceli hrať profesorsky, napokon sme dokázali ešte skórovať a presvedčivo vyhrali.“

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: „Nitra je kvalitný tím, ktorý vie trestať chyby súperov, čo dnes aj ukázal. Úvod patril domácim, v druhej tretine pokračovali v dobrej hre a po štvrtom góle boli už na koni. Hoci sme následne predvádzali dobrú hru, Nitra napokon zaznamenala vysoké víťazstvo.“