Hokejisti Nitry si pripísali ďalšie body: Uspeli aj na ľade v Miškovci

Hokejisti HK Nitra vyhrali 4:2 na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec v nedeľnom zápase 41. kola Tipos extraligy. V tabuľke im patrí šiesta priečka o skóre za Detvou.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry si pripísali ďalšie body: Uspeli aj na ľade v Miškovci

Nitrania v úvodnej dvadsaťminútovke sršali aktivitou a do vedenia sa dostali v 5. minúte, keď využil presilovku Liam Finley. V polovici prvej tretiny pridal druhý gól Nitranov Wyatt Ege a hráči spod Zobora ani potom nepoľavili v aktivite. Ešte do prvej sirény musel brankár Adorján vytiahnuť bravúrne zákroky proti Finleymu i Filipovi Balážovi.

V 22. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Ege a zdalo sa, že zápas bude jednoznačnou záležitosťou. Lenže maďarský klub dokázal duel zdramatizovať zásluhou úspešných presilových hier. V 26. minúte znížil na 1:3 v početnej výhode Kyle Osterberg a v 31. minúte po zásahu Bálinta Magosiho to už bolo iba o gól. Nitrania si však zisk troch bodov dokázali ustrážiť aj zásluhou toho, že v tretej tretine sa už nenechali vylúčiť. Záverečný gól pridal v poslednej sekunde Andrej Kollár.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HK Nitra 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 26. Osterberg (Rundkvist, Fredriksson), 32. Magosi (Walker, Fredriksson) – 5. Finlay (Hrnka, Tvrdoň), 11. Ege (Kollár, Žitný), 22. Ege (Kollár), 60. Kollár (Hrnka). Rozhodovali: T. Orolín, Korba – Janiga, Stanzel, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

DVTK Miškovec: Adorján – Fredriksson, Wehrs, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Hadobás Vojtkó – Anderson, Vas, Rokaly – Osterberg, Rundkvist, Walker – Magosi, Galanisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Ritó

HK Nitra: O'Connor – Vitáloš, Mezei, Bodák, Ege, Š. Nemec, Švarný, Hřebíček, Pupák – Hrnka, Slovák, Tvrdoň – Fominych, Dauda, Finlay – Žitný, Kollár, Bajtek – Múčka, Šiška, Minárik