Hokejisti Nitry si napravili chuť: Liptovskému Mikulášu strelili sedem gólov

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Nitrania bodovali naplno po štyroch prehrách.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry si napravili chuť: Liptovskému Mikulášu strelili sedem gólov

Už po 43 sekundách putoval na trestnú lavicu hosťujúci Tvrdoň, Liptáci však v ofenzíve veľa nepredviedli. Prvá šanca patrila hosťom, keď sa do zakončenia dostal Minárik, síce si položil Kozela, ale z uhla netrafil. Mrzieť ho to nemuselo, o dve a pol minúty neskôr v 7. min otvoril skóre Vitáloš. Nitra ešte pred klaksónom pridala aj druhý zásah, keď presilovku využil Tvrdoň.

Ten istá hráč zvýšil aj na 3:0. V úvode druhej tretiny opäť potrestal vylúčenie domácich.

Jeho zásah bol predzvesťou „gólového uragánu“ Nitry, počas druhej dvadsaťminútovky sa ešte presadili Finlay, Kollár a Múčka.

A Tvrdoň mal na dosah aj hetrik, ale v 34. minúte jeho pokus smeroval tesne vedľa. V záverečnej tretine pridala Nitra ja siedmy gól, vylúčenie domáceho Robertsona potrestal Dauda.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 0:7 (0:2, 0:4, 0:1)

Góly: 7. Vitáloš (Finlay), 16. Tvrdoň (Finlay, Marek Slovák), 21. Tvrdoň, 25. Finlay, 28. A. Kollár (Š. Nemec, Švarný), 30. Múčka (Š. Nemec), 54. Dauda (Žitný, A. Kollár). Rozhodovali: Výleta, Tvrdoň – Orolin, Ordzovenský, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0

Liptovský Mikuláš: Kozel (25. Bátory, 32. Kozel) – Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška

Nitra: Cowley – Vitáloš, Mezei, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Ege, Hřebíček – Finlay, Marek Slovák, Tvrdoň – Hrnka, Dauda, A. Kollár – Fominych, Foget, Žitný – Múčka, J. Šiška, Minárik – Šramaty