Rastislav Búgel Hokej

Semifinálová séria medzi HK Nitra a HKM Zvolen pokračovala svojim tretím zápasov. Viac sa v ňom darilo nitrianskym hokejistom.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry sa ujali vedenia v sérii: V treťom zápase porazili Zvolen o tri góly

Až v tomto zápase bol vo Zvolene plný štadión, zásluhu na tom majú fanúšikovia z Nitry, ktorí obsadili celú západnú tribúnu a bolo ich počuť viac ako domácich priaznivcov. V úvode 1. tretiny mali šance nitriansky Macík a z domácich Mráz. Po strele Semoráda mal nitriansky brankár Valent plné ruky práce. Prebiehala 8. minúta, keď domáci nezvládli situáciu po prehratom buly a Macík zblízka strelil vedúci gól hostí. O necelé 2 minúty domáci Škvaridlo vyhral súboj, prihral puk Ďalogovi a ten ho poslal do úmyselne posunutej bránky hostí, a preto gól neplatil. Po chybe Brabenca v presilovke sa dostal k puku nitriansky Kutálek, ale Baroš jeho strelu zachytil. V 15. min. Semorád netrafil prázdnu nitriansku bránku, ale vzápätí prihral puk Brendlovi, ktorý vyrovnal. V 17. minúte po chybe domácej obrany sa k puku dostal Slovák a ten plachtiac skončil vo zvolenskej sieti. V poslednej sekunde 1. tretiny skóroval aj Laliberté strelou po ľade.

V strednej časti hry Semorád opäť netrafil odkrytú bránku hostí. V 26. min. udreli Nitrania a Baroš Kutálkovu strelu pustil za svoj chrbát. Po tomto góle ho medzi žŕdkami vystriedal Cibuľa. V 28. minúte ohrozil Laliberté Cibuľu trikrát, ale ani jedna strela neskončila v bránke. V 33. min. sa v presilovke presadil Ručkay. O dve minúty poslal nebezpečnú strelu na Cibuľu Kutálek, ale gól nedal. V 37. minúte sa rútil na domáceho brankára Laliberté, Juraško ho fauloval, ale nariadené trestné strieľanie Laliberté nepremenil. Domáci potom hrali presilovku o dvoch hráčov, ale napriek tlaku neskórovali.

V 42. minúte po prihrávke J. Juríka znížil L. Jurík strelou po ľade na 2:5. V závere ešte Bagin urobil veľkú chybu, keď prihral pred domácou bránkou Slovákovi, ten však ponúknutú príležitosť nevyužil. Domáci hrali ôsmu presilovku, Semorád však netrafil puk tesne pred bránkou a v úplnom závere zápasu po sterele Demitersa zazvonila len žŕdka Valentovej bránky.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

Góly: 15. Brendl (Semorád), 42. L. Jurík (J. Jurík, Obdržálek) – 8. Macík (Stloukal, Štefanka), 17. Slovák (Blackwater), 20. Laliberté (Slovák), 26. Kutálek (Ručkay, Milam), 33. Ručkay (Podhradský)