Hokejisti Nitry prelomili streleckú mizériu: Detve nadelili osmičku, FOTO

Po piatich prehrách v rade potrebovala Nitra konečne bodovať. Podarilo sa to v domácom súboji proti húževnatej Detve.

Nitrania museli pred domácimi fanúšikmi proti Detvanom odčiniť päť prehier za sebou. Zlepšený pohyb, aktívne napádanie a nevynechanie žiadneho súboja, aj tak sa dá charakterizovať prvá tretina zo strany „Corgoňov“. V úvodnej tretine strieľali góly iba domáci. V 5. minúte využil Majdan pozičnú chybu Goliana a ten istý hráč skóroval aj v 9. minúte, keď pred Zalivinom opäť zaúradovala nedôrazná hra hostí. Najväčšou šancou hostí bola strela Martina Chovana, ktorá „zaplachtila“ až na žŕdku.

Na začiatku druhej tretiny sa hostia niekoľkokrát previnili proti pravidlám a Nitrania mohli súperovi odskočiť na vyšší gólový rozdiel. Početnú výhodu o dvoch hráčov však využili iba na jeden strelený gól. V 24. minúte zavŕšil „čistý“ hetrik Majdan – 3:0. V 31. minúte hrali presilovú hru aj hostia a strela reprezentačného obrancu Chovana zapadla za chrbát Šimbocha – 3:1. Návrat do zápasu sa však zo strany hostí nekonal. Štvrtý gól domácich strelil v 33. minúte Rapáč a na 5:1 zvýšil po peknej akcii Kerbashian.

Nitrania pokračovali v gólovom koncerte aj na začiatku tretej tretiny. V 43. minúte sa pohral Buček s obranou Detvy a gólom „privítal“ brankára Petríka, ktorý po druhej tretine vystriedal Zalivina. Na hráčoch Nitry bolo vidieť snahu streliť čo najviac gólov. V 50. minúte zvýšil Blackwater na 7:1 a hneď o minútu neskôr sa presadil druhýkrát v zápase Buček – 8:1. Hostia v závere ešte zásluhou Gašpara upravili stav stretnutia na konečných 8:2, na viac sa však nezmohli.

HK Nitra – HC 07 Detva 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

Góly: 5. Majdan (Rapáč, Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. Rapáč (Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. Buček (Bortňák) – 31. Martin Chovan (Král, Murček), 60. Gašpar (Král, Hodgson). Rozhodovali: Fridrich, Nagy (Maď.) – Orolin, Soltész (Maď.), vylúčení: 5:9 na 2 min., navyše: Hrušík 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku – Betker, Matúš Chovan 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1727 divákov.

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, A. Sloboda – Lantoši, Slovák, Scheidl – Blackwater, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík – Pätoprstý

Detva: Zalivin (40. Petrík) – Martin Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Ščurko, Murček, Král – M. Surový, V. Fekiač, Žilka – Tibenský, Matúš Chovan, Gašpar – Pulščák, Valent, Hodgson

Pozrite si video pozápasovej „ďakovačky“ nitrianskych hokejistov!

HK Nitra – HC 07 Detva 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)