Hokejisti Nitry nestačili na Vsetín: Na českom ľade inkasovali päť gólov

Nitrianski hokejisti cestovali na svoj druhý zo série prípravných zápasov. Stretnutie im vôbec podľa predstáv nevyšlo.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry nestačili na Vsetín: Na českom ľade inkasovali päť gólov

HK Nitra vycestoval na svoj druhý prípravný zápas. Súperom sa mu stal tím z I. českej ligy. Skóre stretnutia otváral v siedmej minúte Kopta. Na dlhšiu dobu to bol posledný presný zásah domáceho celku. Za Šimbochov chrbát potom putovali v druhej tretine ešte puky Theoreta, Roba a Holomeka, na čo bol v bráne vystriedaný presne v polovici stretnutia Foltánom. Ten kapituloval v 38. minúte zásluhou Pechaneca (5:0). Hrozivé skóre napokon korigoval len Mychan (5:1).

Nitra sa s rovnakým súperom stretne na domácom ľade vo štvrtok 16. augusta so začiatkom o 18.00 hodine.

HC Vsetín – HK Nitra 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)

Góly: 7. Kopta (Kucharczyk), 28. Theoret (Kopta, Rudl), 28. Rob (Vávra, Slováček), 30. Holomek (Rob), 38. Pechanec (Teper, Rob) – 49. Mychan (Richard, Slovák)

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (53. Gába) – Mikuš, Holomek, Mäkinen, Jenáček, Teper, Slováček, Pastor, Rudl – Kopta, Kucharczyk, Theoret – Březina, Podešva, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Šilhavý, Hořanský

HK Nitra: Šimboch (30. Foltán) – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Versteeg, Sloboda, Pupák, Rácz – Blackwater, Slovák, Mychan – Lantoši, Richard, Buček – Scheidl, Čaládi, Hrušík – Fominykh, Pätoprstý, Múčka