Aktualizované Hokej

Hokejisti Nitry na domácom ľade nezaváhali: Detve nedali žiadnu šancu

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 3. kole nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 7.-12. miesto nad HC 07 WPC Detva 5:1.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry na domácom ľade nezaváhali: Detve nedali žiadnu šancu
58

Rolu favorita potvrdzovala Nitra už od úvodných minút. Po tridsiatich sekundách sa ako prvý presadil Buček. Neskôr ho v 6. minúte napodobnil peknou strelou švihom Mitch Versteeg a trojgólový náskok domácim zabezpečil Tábi.

Aj v druhej tretine pokračovali Nitrania v strieľaní gólov. V 23. minúte sa pohral s obranou Detvy Lušňák a presnou strelou zvýšil na 4:0. Piaty gól z hokejky Scheidla vyhnal z brány Zalivina, ktorého nahradil debutant Mosný. Detve sa podarilo v polovici zápasu znížiť na 5:1 zásluhou Klímu.

Rovnaký hráč mohol streliť aj druhý gól na začiatku tretej tretiny. Voľný puk však pred ním stihol odpáliť brankár Burgart. Domáci brankár už tak presvedčivý nebol pri strele Goliana v 49. minúte, ktorú podcenil a pred gólom ho zachránila horná žŕdka. V závere mohla Nitra pridať ďalšie góly, ale vo výbornom svetle sa ukázal brankár Mosný, ktorý pri svojej premiére v najvyššej súťaži ani raz neinkasoval.

HK Nitra – HC 07 WPC Detva 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly: 1. Buček (Šiška), 6. Versteeg (Lušňák, Kollár), 9. Tábi (Lušňák, Pupák), 23. Lušňák (Tábi, Kollár), 26. Scheidl (Yellow Horn, Fominych) – 30. Klíma (F. Fekiač, Gašpar). Rozhodovali: Fridrich, Lokšík – Valo, Gegáň, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2072 divákov

Nitra: Burgart – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda – Buček, Šiška, Csányi – Fominych, Yellow Horn, Scheidl – Lušňák, Kollár, Tábi – Čaládi, Minárik, Hrušík – Mrázik

Detva: Zalivin (26. Mosný) – Lalík, Andersons, Gachulinec, Golian, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Ščurko, Podešva, Král – Gašpar, Valent, Klíma – Surový, V. Fekiač, Ľupták – Čenka, Čacho

Miroslav Kováčik, tréner Nitry: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Podarilo sa nám streliť v prvom striedaní gól, čo si osobne už ani nepamätám, kedy sa nám naposledy podarilo. Pridali sme ďalšie dva góly a hrali aktívne. Druhá tretina sa tiež niesla v tomto duchu, aj keď tam už menšie poľavenie nastalo. Mali sme šance, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. K tretej tretine sa nechcem ani vyjadrovať, pretože sme získali tri body. Myslím si, že hráči by si mali zachovať nejakú úroveň, pod ktorú by nemali výkonmi ísť. Práve kvôli tomu sme zobrali aj oddychový čas, pretože sa nám hra nepáčila. Záver vyzeral lepšie. Prvé dve tretiny boli od nás dobré. Ukázali sme pekné akcie aj góly. Ďakujem ľudom, ktorí prišli a verím, že v nedeľu prídu v ešte hojnejšom počte nás podporiť za našim cieľom, ktorý je jasný – postúpiť do play off.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Mali sme zlý začiatok. Hneď v prvom striedaní sme dostali gól. Potom ďalšie dva a to bol zlom zápasu. Prehrávať v Nitre o tri góly je nedostihnuteľné. Súper následne trochu poľavil. Po výmene brankára sme sa dostali do sľubných šancí, ktoré sme nepremenili. Výborný zápas odchytal brankár Mosný, ktorý odchytal prvý Tipsportligový zápas. Hra vyzerala úplne inak, keď nás podržal. Bojovali sme, ale súper bol nad naše sily.“

HK Nitra - HC 07 Detva 5:1 v skupine  7.-12. miesto