Nitrianski hokejisti bojujú okrem domácej najvyššej súťaže aj v ďalšom pokračovaní Vyšehradského pohára.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry cestovali do Poľska: V prvom zápase štvrťfinále sa zrodila remíza
Zdroj: Renáta Škorvagová

Nitra opäť bojuje v medzinárodnom Vyšehradskom pohári. Tento ročník prebieha s účastníkmi zo Slovenska, Maďarska, Česka a Poľska.

Postavenie v dvoch základných skupinách určilo štvrťfinálové dvojice. Nitra tak bojuje o postup s poľským MMKS Podhale Nowy Targ.

Štvrťfinále sa hrá na dva zápasy. Na ten prvý vycestovali hokejisti Nitry k severným susedom.

Hneď v úvode zápasu sa Nitra po faule Scheidla dostala do početnej nevýhody, no domáci počas dvoch minút nedokázali prekonať brankára Hanuliaka. Hneď po skončení trestu sa previnil aj hráč MMKS Podhale Nowy Targ, no šťastie sa na nitriansku stranu nenaklonilo. V druhej polovici prvej tretiny sa Nitra opäť bránila. V početnej nevýhode však vyštartoval Čaládi spolu s Csányim a prvý menovaný vo vlastnom oslabení otváral skóre zápasu (0:1). V tom istom oslabení sa do podobnej príležitosti dostal aj Lukáš Hrušík, no svojho spoluhráča nenapodobnil.

Domáci hokejisti však zbrane nezložili. V 17. minúte Hanuliak prvú šancu vyrazil, no puk do odkrytej brány dorazil Pettersson (1:1).

V prostrednom dejstve začala Nitra diktovať tempo zápasu. 8 minút pred koncom zostal na ľade ležať Kollár, za čo rozhodcovia prisúdili presilovú hru pre Nitru. Po jej skončení sa opäť previnili domáci hokejisti, čo strelou od modrej využil Morrison (1:2). Po inkasovanom góle Nowy Targ ožil, no do konca tretiny sa stav nemenil.

Bleskovým gólom v úvode tretieho dejstva sa blysol druhým gólom v zápase Pettersson, ktorý zužitkoval prihrávku spoza brány a vymietol horný roh svätyne nitrianskeho gólmana (2:2). Aj Nitra našla dvojgólového strelca. V 46. minúte sa Nitra zásluhou Morrisona po tretí raz dostala do vedenia (2:3).

V závere zápasu dostali domáci výhodu presilovej hry, ktorú pomedzi betóny využil Willick a vyrovnal (3:3). Päť sekúnd do konca sa ešte vhadzovalo pred nitrianskou bránou. Nowy Targ chcel strhnúť zápas na svoju stranu, tréner si zobral oddychový čas, no k ohrozeniu Hanuliaka už nedošlo.

„Doma tak pôjdeme za postupom do semifinále. Zápas sa bude hrať v utorok 15.októbra od 18.00. Vstupenky v cenách od 3 do 5 eur nájdete na TOMTO linku. Permanentkári vstup zdarma,“ informuje HK Nitra na sociálnej sieti.

1. zápas štvrťfinále Vyšehradského pohára

MMKS Podhale Nowy Targ – HK Nitra 3:3 (1:1, 0:1, 2:1)

Góly: 17. Pettersson (Slowakiewicz, Nattinen), 42. Pettersson (Nattinen), 58. Willick (Nattinen, Švec) – 14. Čaládi, 36. Morrison (Blackwater), 46. Morrison (Csányi)

Zostava Nitry: Hanuljak – Morrison, Mezei, Olsen, Versteeg, Pupák, Rais, Korím, Sloboda – Hrušík, Lušňák, Blackwater – Fominych, Kollár, Csányi – Rác, Čaládi, Scheidl – Pätoprstý, Minárik, Šimun

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.