Hokejisti Martina sa proti Nitre ujali vedenia: Na lídra súťaže však nestačili

Súboju MHC s lídrom súťaže predchádzala milá rozlúčka s bývalými martinskými hokejistami Rovniankom, Babkom, Novotným, Stolárikom, Törökom, Beranom, Somíkom a Šimkom, ako aj s trénermi a funkcionármi, medzi nimi Zdenom Cígerom a Ladislavom Jesenským.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Martina sa proti Nitre ujali vedenia: Na lídra súťaže však nestačili

Pred rekordnou návštevou sa hral od začiatku hokej ako remeň. Už vo 4. minúte sa ujali vedenia domáci, keď v presilovke vyšachovali hostí a Galamboš zblízka prekonal Valenta. Favoritovi však stačila prvá príležitosť a Laliberté v 13. minúte po akcii prvej päťky vyrovnal. V 17. minúte pred bránkou hostí zaváhal Kokavec. Z protiútoku sa presadil Piačka a Nitrania viedli 2:1. V 19. minúte si na druhej strane Rzavský položil Valenta a z ostrého uhla vyrovnal.

Aj v 2. tretine sa bolo na čo pozerať. Útoky sa striedali raz pred jednou, raz pred druhou bránkou, ale Orčík, ktorý po 1. tretine vystriedal Dzubinu, i Valent boli na mieste. Potom však tempo trochu opadlo, hráči sa pozorne bránili, a tak sa strelecky len ťažko presadzovali. V 32. minúte sa vyznamenal brankár hostí, keď chytil teč Surovku. Vzápätí Kutálek vo vyloženej šanci minul martinskú bránku a v 34. minúte pri presilovke hostí Laliberté trafil vedľa. V 37. minúte tečovanú strelu Galamboša chytil Valent. V 39. minúte sa opäť presadila prvá päťka hokejistov spod Zobora a po strele Blackwatera opäť viedli.

V 42. minúte strelu Stloukala zneškodnil Orčík. O minútu neskôr nevyužil veľkú príležitosť domáci Kabáč. V 51. minúte po chybe domácej obrany zabezpečil hosťom Bajtek dvojgólové vedenie a v 54. minúte definitívne o ich víťazstve rozhodol umiestenou strelou Slovák. Nič na tom už nezmenil ani úspešný zásah Dírera v 58 minúte. Nitrania aj v tomto stretnutí potvrdili, že sú zaslúžene na čele tabuľky a veľkú zásluhu na tom má ich prvá päťka.

MHC Martin – HK Nitra 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)

Ivan Dornič, tréner Martina: „Začali sme veľmi dobre a ujali sme sa vedenia. Potom však Nitra dala z troch šancí dva góly. Dokázali sme sa ešte zmobilizovať a vyrovnali sme. Do druhej tretiny však už nenastúpil brankár Dzubina, ktorý mal horúčku, a veľmi nám potom chýbal. Nitra je veľmi skúsené mužstvo. Dokázali streliť ďalšie góly a naša snaha už potom na nich nestačila. Čo je horšie, zranili sa nám traja hráči, keď stretnutie nedohrali Murček – má zlomený prst, Babáč a Matejka.“

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Dnešný zápas sme síce začali vo vianočnom tempe a prehrávali sme, našťastie sme boli veľmi efektívni a presadili sme sa strelecky. Od druhej tretiny to už bolo lepšie. V tretej tretine sme mali hru jednoznačne v rukách, Martin sme do ničoho nepustili a zaslúžene sme zvíťazili.“