Rastislav Búgel Iné športy

Hokejbalový víkend zavŕšili debaklom: Rytieri podľahli Jokeritu Petržalka

Po vydarenom zápase so Skalicou prišlo vytriezvenie nitrianskeho hokejbalového tímu. Na domácej pôde mu dal zabrať celok s Petržalky.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalový víkend zavŕšili debaklom: Rytieri podľahli Jokeritu Petržalka

Súper sa do Nitry pustil s chuťou už od prvých minút zápasu. Od štvrtej minúty sa ujal vedenia a začal diktovať tempo extraligového zápasu. Nasledujúce minúty priniesli studenú sprchu na nitriansku striedačku. Jokerit sa presadil ešte v troch prípadoch a Petrík sa pobral z brány. Ani striedajúci Thron to však nemal ľahké.

V priebehu druhej tretiny hrali prvé husle opäť hostia. Thron inkasoval v priebehu necelých dvoch minút dva góly a bolo rozhodnuté. Šiesty gól v nitrianskej bráne znamenal návrat Petríka.** Jediný gól z nitrianskych hokejok padol až v 34.minúte. Hostia ešte p**ridali dva presné zásahy a Nitra tak pred domácim publikom prehrala vysoko 1:8.

HBK Nitrianski Rytieri – Jokerit Petržalka 1:8 (0:4, 0:2, 1:2)

Rytieri zvládli súboj o popredné priečky: V poslednej minúte si poradili so Skalicou