Hokejbalisti stopercentní: V druhom zápase porazili švajčiarsky tím!

Nitrianskym hokejbalistom vyšiel úvod do Svetového pohára ako z rozprávky. Vyhrali aj druhý zápas prvého hracieho dňa.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalisti stopercentní: V druhom zápase porazili švajčiarsky tím!

Nitrianski hokejbalisti vstúpili do Svetového pohára viac ako dobre. Po dvoch zápasoch majú na svojom konte štyri body a po prvom dni kraľovali tabuľke skupiny C.

Na večerný zápas proti tímu SHC Belpa sa prišla pozrieť zaplnená hala na Klokočine. Nitrianski Rytieri viedli už od druhej minúty zápasu. Postupne si vypracovali niekoľko sľubných šancí a dostali sa do jednoznačného vedenia. Koncom prvej časti stretnutia si už so súperom robili prakticky čo chceli a prvú 15-minútovku vyhrali presvedčivo 4:1.

V druhej časti sa obraz hry takmer nezmenil. Rytieri si hrali svoju hru, čo sa aj prejavilo na zvýšenej nervozite hosťujúceho tímu. Nitrianski hokejbalisti sa však nenechali zlákať a prebrali zápas do svojich rúk. Nitra sa napokon za stavu 6:2 tešila z druhého víťazstva na turnaji.

SHC Belpa 1107 – HBK Nitrianskí Rytieri Nitra 2:6 (1:4)

SVETOVÝ POHÁR: Belpa  – Nitra