Nitrianski hokejbalisti vyhrali aj v ďalšom zápase a posúvajú sa tak po priečkach extraligovej tabuľky nahor. Rytierom padol za obeť Ružinov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalisti sa v tabuľke posúvajú nahor: Po víťazstve s Ružinovom na štvrtom mieste!

Nitrianski hokejbalisti z klubu HBK Nitrianski Rytieri Nitra sa v 13. kole najvyššej slovenskej súťaže postavili proti Ružinovu. Trojnásobný majster Slovenska cestoval do Žiaru nad Hronom. Vedľajšia plocha zimného štadióna v Nitre je už pod ľadom, zvolené preto bolo ihrisko v Žiari.

V rukách „domácich“

V pozícii „domáceho“ tímu sa Nitranom podarilo streliť prvý gól zápasu a vyhrať prvú tretinu (1:0). V druhej tretine bol zápas vyrovnaný. Ružinov zbrane nezložil. Obom celkom sa podarilo vsietiť po jednom góle. Nitra tak išla do posledného dejstva s jednogólovým vedením (2:1). V poslednom dejstve bol zápas v rukách Nitry. Hosťujúceho gólmana prekonali troma presnými zásahmi. Ružinov sa, tak ako v prvých dvoch dejstvách, zmohol len na jeden gól do siete Rytierov. Trojnásobný majster Slovenska získal cenné body a v extraligovej tabuľke sa už posunul na štvrté miesto.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – ŠHBK Ružinov 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)