Rastislav Búgel Iné športy

Hokejbalisti prehrali vo Svidníku: Klub podá sťažnosť na rozhodcu

Nitrianski hokejbaloví extraligisti cestovali počas tohto víkendu na dvojkolo na východe Slovenska. Prvým zápasom bolo stretnutie s domácim Svidníkom.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalisti prehrali vo Svidníku: Klub podá sťažnosť na rozhodcu

Nitrania hrali s domácim celkom od úvodu vyrovnanú partiu. Po prvej tretine bol stav stretnutia nerozhodný 1:1. Aj druhé dejstvo prinieslo pekný športový zážitok. Nitra sa dostala do mierneho vedenia, keď po dvoch tretinách bol stav zápasu 2:3 v prospech hostí.

Všetko sa však zmenilo v poslednej tretine stretnutia. Nitra pykala za množstvo vylúčení, čo Svidník využil a Rytierom strelili jeho hráči 4 presné zásahy. Nitra tak v dobre rozbehnutom zápase zakopla a prehrala rozdielom troch gólov (Lion Svidník – Nitrianski Rytieri 6:3). Práve nadmerný počet trestov na nitrianskej strane sa nepáči vedeniu mužského extraligového tímu. „Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas, v ktorom sme dostali neskutočné tresty. Určite sa budeme sťažovať na rozhodcu. Vyhrávali sme po dvoch tretinách 2:3, ale následne nepochopiteľné rozhodnutia nahrali domácim, ktorí dokonale využili ponúknutú situáciu. Z výkonu rozhodcov som znechutený,“ cituje stránka Rytierov Stanislava Petríka, manažéra tímu.