Hokejbalisti idú za svojim cieľom: V dôležitom zápase porazili Pruské!

Nitrianskym hokejbalistom vyšlo úvodné dvojkolo našej najvyššej hokejbalovej súťaže na jednotku. Po víťaznom prvom zápase si Rytieri poradili aj s hokejbalistami z Pruského.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalisti idú za svojim cieľom: V dôležitom zápase porazili Pruské!

16. kolo hokejbalovej extraligy patrilo pod Zoborom zápasu domácej Nitry s tímom ŠK 98 Pruské. Už v úvode sa po strele Káčera dostali Rytieri do vedenia (1:0). Nitra hrala kvalitný hokejbal, ktorého výsledkom bol v deviatej minúte druhý gól v sieti Pruského. Hosťujúceho brankára prekonal Cajchan (2:0). O niekoľko sekúnd však Pruské dokázalo znížiť stav stretnutia.

Snaha sa vyplatila

V druhej tretine sa opäť presadili nitrianski hokejbalisti. Po akcii Beniača a Hrivnáka vsietil tretí gól do brány Pruského práve druhý menovaný (3:1). V ďalšom priebehu zápasu sa bojovalo o každú loptičku, no gól už diváci nevideli.

Víťazný víkend

Nitra si tak za stavu 3:1 pripísala ďalšie cenné víťazstvo a po víkende stráca na vedúci Martin ľahko dosiahnuteľných 7 bodov. Všetko tak nasvedčuje avizovanému pokusu o dosiahnutie prvého miesta v základnej časti.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – ŠK 98 Pruské 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

HBK Nitrianski Rytieri Nitra	 3 : 1	ŠK 98 Pruské