Marek Pindeš Iné športy

Hokej: Zahanbujúca prehra v Púchove

Hokejová Slovnaft Extraliga 47. kolo.

HK Orange 20 – HC K-Cero Nitra 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) Góly: **25. Šišovský (Takáč), 30. Andrej Šťastný (Jaborník), 38. M. Sobota (Mlynarovič, Kadura) Vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: Mlynarovič (SR 20) na 10 min za nešportové správanie, E. Čaládi (Nitra) na 10 min za nešportové správanie, Jass (obaja Nitra) na 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký – Smrek, Snášel, 424 divákov **Orange 20: Pék – L. Kozák, Jaborník, Marinčin, Šiška, Staňo, Čajkovský, Šeliga – Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas – Šišovský, Mlynarovič, Takáč – Sobota, Kovaľ, Kadura – Šimčák, Peško, Cingel **Nitra: **M. Laco (od 38. Lakosil) – Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Rais, M. Novák, Jass – Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi – S. Saliji, M. Slovák, M. Kováčik – H. Ručkay, M. Štefanka, Kmeč – Gráčik, Grošaft, Šinkovič

Stretnutie slovenskej dvadsiatky s nitrianskymi Corgoňmi malo od úvodu podpriemernú úroveň. Dôkazom toho bol fakt, že ani jeden z tímov si v úvodnej časti hry nevypracoval vážnejšiu gólovú príležitosť. Skóre sa prvý raz menilo v 25. minúte, keď brankár Nitry Laco vyrážal strelu Takáča, no na dorážku z hokejky Šišovského už nestačil reagovať. V polovici stretnutia vyhrávali domáci mladíci už dvojgólovým rozdielom, keď v presilovej hre prekonal Laca strelou z otočky Andrej Šťastný. Tréner Nitry Peter Oremus si následne vyžiadal oddychový čas. Nepresvedčivý výkon Nitranov však pokračoval naďalej, čo v 38. minúte využil na strelenie tretieho gólu Sobota. Laca v bráne Nitry následne nahradil Vlastimil Lakosil. Na skóre sa do konca stretnutia už nič nemenilo, slovenská dvadsiatka tak prekvapujúco zdolala Nitru 3:0. ** Ostatné výsledky 47.kola:** MHC Martin – HC Slovan Bratislava 2:5 Dukla Trenčín – HK Spišská Nová Ves 4:1 HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:2 MsHK Garmin Žilina – HK ŠKP Poprad 3:2 po samost. Nájazdoch HK 36 Skalica – HKm Zvolen 2:5