Marek Pindeš Hokej

Hokej: Výhra Nitry v B.Bystrici po nájazdoch

Hokejisti HC K Cero Nitra odohrali svoj posledný prípravný zápas na ľade HC'05 Banská Bystrica.

HC'05 Banská Bystrica – HC K Cero Nitra 2:3 po samost. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1) Góly: 7. Biro, 16. T. Bulík – 21. S. Saliji, 60. Kováčik, rozhodujúci samost. nájazd premenil S. Saliji.

Nitrania nastúpili v zostave bez obrancu Vladimíra Vlka. Tréner Oremus tak chcel dať možnosť mladším hráčom. Vedenia sa ujali domáci v 7. minúte stretnutia, keď Laca v bráne Nitry prekonal Biro. Na 2:0 zvyšoval ešte v prvej tretine Bulík. Na začiatku prostrednej časti sa Nitre podarilo gólom Samira Salijiho znížiť na rozdiel jedného gólu. Oba tímy sa od tohto momentu nevedeli strelecky presadiť. Od polovice stretnutia hájil nitriansku svätyňu Vlastimil Lakosil. Nitre sa podarilo vyrovnať až v poslednej minúte tretej tretiny v hre bez bankára. Úspešným zakončovateľom bol Miro Kováčik. V následných samostatných nájazdoch boli zverenci trénera Oremusa taktiež úspešnejší, keď rozhodujúci premenil strelec prvého gólu Nitry Samir Saliji. Novú sezónu odštartujú Corgoni 11. septembra na ľade MHC Martin.