Marek Pindeš Hokej

Hokej: Tlačová beseda pred sezónou 2009/2010

V presscentre Nitra Arény sa vo štvrtok uskutočnila tlačová beseda HC Nitra. Klub z pod Zobora na nej zastupovali riaditeľ klubu Ján Plandora, tréner mužstva Peter Oremus a hráči Andrej Kmeč (kapitán tímu) so svojimi asistentmi Miroslavom Štefankom a

V Nitre prišlo počas leta k obmene nielen v kádri, ale aj na trénerskej pozícii. “Jedným z prvých krokov bolo angažovanie kvalitného trénera, čo sa nám príchodom Petra Oremusa podarilo. Postupne sme podpisovali zmluvy s hráčmi, ktorí sú zárukou toho, že mužstvo bude vyváženejšie ako vlani .Myslím si, že na to, aké finančné podmienky tu máme, sa nám podarilo vyskladať veľmi dobré mužstvo,“ doplnil Plandora.

"Prvoradým cieľom je účasť v play-off. Klub urobil všetko pre to, aby sa to podarilo. Týmto by som sa chcel poďakovať všetkým zamestnancom klubu, ktorí sa podieľajú na vytvorení podmienok potrebných na jeho chod. Najdôležitejšou úlohou pre mňa je návrat diváka, ktorý bol v nedávnej minulosti neodmysliteľnou súčasťou klubu. Robíme to najmä pre ľudí, pretože divák v Nitre si zaslúži vidieť dobrý šport,“ zaznelo z úst Jána Plandoru.

**„Ďakujem za trpezlivosť všetkým hráčom, ktorí v mužstve po vlaňajšej sezóne zostali. Tí pochopili, že mojou snahou bude zabezpečiť mesačné odmeny pre mužstvo a ak chod klubu stabilizuje, tak príde rad aj na vyrovnanie záväzkov z minulosti,“ **dodal Ján Plandora.

Rozpočet klubu sa pohybuje okolo 1,65 milióna eur (niečo cez 50 miliónov korún), kde sú zahrnuté výdavky na chod klubu (7–8 miliónov korún) na energie, na mládež (4–5 miliónov). Finančnú injekciu priniesol do klubu nový generálny partner firma K Cero a ďalších takmer 50 partnerov, ktorým nie je osud hokeja pod Zoborom ľahostajný. Určitú podporu do rozpočtu prinesie aj výťažok zo vstupného. Koľko ľudí bude chodiť na naše zápasy záleží zasa od výsledkov.

Za kapitána si hráči vo štvrtok zvolili Andreja Kmeča, ktorému budú asistovať Miroslav Štefanka spolu s Vladimírom Vlkom. Funkcionári klubu pracujú na príchode skalického obrancu, keďže Pavol Poláček je momentálne zranený a nestihne tak štart novej sezóny. Na poste brankára má dispozícii tréner Oremus vyrovnanú dvojicu, preto ostáva otázne, ktorý z brankárov (Laco, Lakosil) bude jednotkou. S novým ročníkom Slovnaft extraligy prichádzajú aj určité novinky. Dva posledné tímy tabuľky automaticky vypadávajú a tretí od konca bude hrať baráž o udržanie sa v najvyššej hokejovej súťaži. Cieľom hokejistov HC Nitra je určite postup do vyraďovacej časti a vyhnutie sa tak prípadným bojom o záchranu resp. vypadnutie.

Káder HC Nitra na sezónu 2009/2010 Brankári: Marek Laco, Vlastimil Lakosil, Peter Púš Obrancovia: **Peter König, Pavol Poláček, Juraj Ďurkech, Michal Novák, Maris Jass, Miroslav Ďurák, Jaroslav Špelda, Vladimír Vlk **Útočníci: Henrich Ručkay, Jakub Rumpel, Ľubomír Dobrý, Martin Baran, Erik Čaládi, Tomáš Chrenko, Albín Postavek, Miroslav Kováčik, Marek Slovák, Juraj Gráčik, Samir Saliji, Miroslav Štefanka, Matúš Chrenko, Andrej Kmeč

HCNR tla?ovka
10
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM