Marek Pindeš Hokej

Hokej: Prehra na martinskom ľade

MHC Martin – HC Nitra 4:2 (2:1, 0:0, 2:1) Góly: 6.Markovič, 16. a 59. Tabaček, 47. Themár - 16. Dobrý, 60. T. Chrenko

MHC Martin: Križan (Dzubina) – Polák, Klepáč – Pozník, Matejka – Šimka, Drgoň – Dvořák, Brcko – Themár, Jabrocký, Macejka – Appel, Říha, Trokan – Baček, Markovič, Škumát – Šišovský, Jančovič, Galamboš

HC Nitra: Lakosil (Laco) – Ďurkech, Špelda – Jass, Vlk – Novák, König – Poláček, Pravda – Podstavek, Chrenko Tomáš, Čaládi – Saliji Samir, Slovák, Kováčik – Ručkay, Štefanka, Baran – Dobrý, Chrenko Matúš

Rozhodcovia: Ľ. Jakubec – Valach, Gašparík

Po pondelňajšej prehre v Piešťanoch, stredajšom zodpovednom výkone na domácom ľade proti reprezentačnej dvadsiadke odohrali zverenci trénera Oremusa tretí prípravný zápas v rozpätí piatich dní na martinskom ľade. Skóre stretnutia načal v 6. minúte po Bačekovej prihrávke pred bránu Nitry Markovič. Corgoňom sa podarilo vyrovnať v 16. minúte, keď sa z trestnej lavice vracal domáci Šimko, Henrich Ručkaj naviazal na seba martinskú obranu a Ľubomír Dobrý zakončoval prakticky do prázdnej brány. Odpoveď Martina nenechala na seba dlho čakať. Už o 44 sekúnd neskôr poslal domácich opäť do vedenia Tabaček. Dvojgólové vedenie pre Martin zabezpečil v 47. minúte Themár, ktorý strelou prekonal Lakosila. Nitrania sa snažili o vyrovnanie, vytvorili si niekoľko sľubných šancí, ale boli to opäť domáci ktorí skórovali. V 59. minúte po prečíslení nitrianskej obrany trafil presne po Matejkovej prihrávke Tabaček, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase. Hráčom Nitry sa podarilo ešte skorigovať výsledok na 4:2, keď si Galamboš nešťastne tečoval puk do bránky po strele Tomáša Chrenka.