Marek Pindeš Hokej

Hokej: Nitra z Popradu body nevezie

V utorok 17. novembra bolo na programe 22. kolo hokejovej Slovnaft extraligy, v ktorom cestovali hokejisti HC K-Cero Nitra do Popradu.

HK Poprad – HC K-Cero Nitra 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Góly: 4. Škovira (Klouda, Buc), 36. Škovira (Klouda), 37. Šechný (A. Kroták), 56. Klouda (A. Kroták) – 13. H. Ručkay (M. Štefanka, Románek) Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič – Gašparík, Valach, 1733 divákov

Poprad: Šimonovič – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek, M. Žemba – Škovira, Klouda, Buc – Lapšanský, Šechný, A. Kroták – P. Segľa, Rataj, Mašlonka – Marcel Haščák, P. Svitana, Čížek Nitra: M. Laco – Ďurák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Širokovs, Jass, Michal Novák, König – S. Saliji, T. Chrenko, M. Kováčik – Gráčik, Marek Slovák, E. Čaládi – H. Ručkay, M. Štefanka, Románek – Jozef Mihálik, Dobrý, Rumpel

Úvod stretnutia zachytili lepšie Popradčania, keď sa prezentovali viacerými vydarenými akciami. Aktivita domácich priniesla ovocie už v 4. minúte, keď Laca v nitrianskej bráne prekonal po individuálnej akcii Škovira. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 13. minúte, úspešným zakončovateľom bol Henrich Ručkay. Nitrania po vyrovnávajúcom góle ožili, čoho výsledkom bolo niekoľko gólových príležitostí, no brankár Šimonovič bol proti. V 25. minúte ho nedokázal zoči – voči prekonať ani špecialista na nájazdy v tíme Nitranov Samir Saliji. Hostia boli v druhej tretine jasne lepším tímom no s koncovkou si v dnešný sviatočný večer nepotykali. Domáci potrestali nitriansku nemohúcnosť v zakončení v 36. minúte, keď sa strelecky opäť presadil Škovira. Už o 23. sekúnd neskôr vyťahoval brankár Laco puk zo svojej siete po tretíkrát. Tentoraz nestačil na zakončenie Richarda Šechného, ktorý skóroval po prihrávke domáceho kapitána Arného Krotáka. Tretia tretina ponúkla útočný hokej, keď Popradčania chceli osud zápasu spečatiť štvrtým gólom a Nitra sa pokúšala o prípadný zvrat. V 51. minúte sa už hráči z pod Zobora tešili z gólu po strele Erika Čaládiho, no Šimonovič zázračným zákrokom zmenu skóre nepripustil. V závere zápasu prišlo z hosťujúcej strany k nedovoleným zákrokom, čo domáci dokonale využili na strelenie štvrtého gólu, ktorého autorom bol Klouda. Nitra si tak z pod Tatier neodviezla za prehru 4:1 ani bod.