Marek Pindeš Hokej

Hokej: Nitra vezie zo Spiša tri body

Po reprezentačnej prestávke pokračovala hokejová Extraliga 20. kolom. Nitrania cestovali na zápas na východ Slovenska do Spišskej Novej Vsi.

HK Noves okná Spišská Nová Ves – HC K-Cero Nitra 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) ** **Góly: **35. Prokop (Fojtík, Vartovník), 45. Suja (Prokop, Leskovjanský) – 6. S. Saliji (E. Čaládi, T. Chrenko), 29. M. Kováčik (Dobrý), 37. Románek (Ďurák, Jozef Mihálik) Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Snášel, Bednár, 2143 divákov **Spišská Nová Ves: Polc – M. Školiak, Borovský, Ďaloga, Smerčiak, Petruk, Fojtík, Gurčík, Čintala – Suja, S. Pavličko, Smotrila – L. Jurík, Prokop, Macejka – Leskovjanský, Holečko, Vartovník – Lemešani, Heizer, Hübler **Nitra: **M. Laco – Ďurák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Širokovs, Jass, Michal Novák, König – S. Saliji, T. Chrenko, M. Kováčik – Rumpel, Marek Slovák, E. Čaládi – Gráčik, M. Štefanka, H. Ručkay – Jozef Mihálik, Dobrý, Románek

Po slabšom úvode sa do vedenia dostali hráči spod Zobora, keď v 6. minúte otvoril skóre Samir Saliji. Po strelenom góle mali hostia aj ďalšie šance, no v presilovke sa Špeldova strela neujala a v 16. minúte rovnako pochodil aj strelou spomedzi kruhov Ručkay. Následne pohrozili i domáci, no Laco v bráne Nitry Juríkov pokus zneškodnil. V úvode druhej časti hry nedokázal presne zakončiť domáci Prokop a o chvíľku na to Laco vychytal Smotrila i Pavlička. Nitrania sa z druhého gólu tešili v 29. minúte, keď Polca prekonal strelou pomedzi nohy Miroslav Kováčik. Spišiaci takmer vyrovnali v 32. minúte, avšak poskakujúci puk nedokázali z bránkoviska usmerniť do súperovej bránky. Vytúženého gólu sa domáci dočkali v 35. minúte. Fojtíkovu strieľanú prihrávku usmernil tečom za Lacov chrbát Prokop. Nitrianska odpoveď nenechala na seba dlho čakať a už o dve minúty viedla zásluhou Románka opäť dvojgólovým rozdielom. V poslednej tretine boli jednoznačne lepší domáci hokejisti. Ich aktivita bola odmenená v 45. minúte , keď na 2:3 znižoval Jakub Suja. O 5 minút neskôr neuspel už druhýkrát v stretnutí zoči voči Lacovi Jurík. Spišiaci aj napriek enormnej snahe vyrovnať do konca stretnutia gól nevsietili. Nitrania si tak po víťazstve 3:2 odvážajú zo Spišskej Novej Vsi cenné tri body.