Monika Földešiová Hokej

Hokej: Nitra do baráže!

Hokejisti HK Nitra prehrali v utorkovom zápase 50. kola Tipsport extraligy s Duklou Trenčín 3:4 a budú hrať baráž o udržanie v najvyššej slovenskej súťaži.

HK Nitra – Dukla Trenčín 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
Góly: 11. Radulay, 24. Tománek, 53. Mašlonka – 26. Tybor, 27. Fabuš, 36. Daňo, 38. Trefný. Rozhodovali: Müllner – Výleta, Šefčík, vylúčení: 5:1, navyše: 54. Hrnka (Nitra) 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1563 divákov.
Zostavy:
HK Nitra: Fedor – Ďurák, Árvay, Vosátko, Bača, Ordzovenský, Tůma, Grman, Gurčík – G. Saliji, Hrnka, Ručkay – Kropáč, Štefanka, Tománek – Mašlonka, Hamrák, Segľa – Uhnák, Káčer, Radulay.
Dukla Trenčín: Hiadlovský – Hlubuček, Trefný, Bednár, Gabriš, Biro, Kopecký, Štindl, Nechala – Fabuš, Šťastný, Pardavý – Daňo, Medlichárek, Gašparovič – Sojčík, Tvrdoň, Tybor – Mikula, Filo, Fojtík.

Úvodná tretina hokejovou kvalitou nenadchla. Napriek tomu si však oba tímy vytvorili niekoľko príležitostí. Už v prvej minúte mohli vyhrávať hostia, ale Fabuš a neskôr Trefný svoje dobré možnosti nevyužili. Následne sa k slovu dostali aj domáci, ale Štefanka iba natiahol Hiadlovského v bránke Trenčína. Prvý gól videli diváci v 11. minúte. Domáci Káčer vyhral vhadzovanie na Radulaya, ktorý šikovnou strelou prestrelil hosťujúceho brankára. Domáci mohli svoje vedenie zvýšiť, no Ďurák netrafil odkrytú bránku a keďže gól nedal v samostatných nájazdoch ani Daňo, do kabín sa odchádzalo za stavu 1:0.
Druhá tretina patrila Dukle, hoci, ako prví udreli domáci. V 24. minúte posunul Kropáč Tománklovi a ten už vedel čo s pukom – 2:0. Potom sa však konal veľký trenčiansky obrat. Nitrania nepochopiteľnými chybami ponúkli hosťom šance a tí ch využili. V 26. minúte premenil samostatný nájazd Tybor. O minútu neskôr sa presadil aj Fabuš a tretí gól Dukly strelil v 36. minúte Daňo, keď ho pekne našiel Gašparovič. Zo strany Trenčína to nebolo všetko. V 38. minúte už na 4:2 zvýšil Trefný, ktorý mal na strelu až príliš veľa času.
Záverečná časť hry priniesla rozpačitý hokej z oboch strán. Nitrania síce dokázali zdramatizovať dej zápasu, keď v 53. minúte Mašlonka znížil na 3:4, no z pohľadu útočnej aktivity to bolo všetko. v priemernom zápase vyhral Trenčín 4:3.

Hlasy trénerov: Miloš Fleischer, asistent trénera Nitry:// „Zápas sme mali dobre rozbehnutý, získali sme dvojgólové vedenie, ale v druhej tretine sme mali výpadok koncentrácie. Súperovi sme dovolili streliť štyri góly, čo nás zlomilo. V poslednej tretine sme chceli s výsledkom niečo urobiť, dali sme kontaktný gól, no súper umnou hrou svoj náskok ubránil.“//

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: „Herne sme začali dobre, no v prvých piatch minútach sme nevyužili tri šance. Po dvoch inkasovaných góloch sme museli otvoriť hru. Ukázali sme, že dokážeme otočiť zápas. V záverečnej časti sme zodpovedne bránili, no inkasovali sme gól a preto sme sa na konci museli strachovať o výsledok.“