Marek Pindeš Hokej

Hokej: KHL Štefan Ružička opäť úradoval

V pondelňajších zápasoch Ruskej kontinentálnej ligy (KHL) sa opäť gólovo presadil nitriansky odchovanec Štefan Ružička.

“Pipo“ ako znie prezývka tohto 24. ročného bývalého hráča tímu NHL Philadelphia Flyers , oblieka momentálne dres Spartaka Moskva. V tíme z hlavného mesta pôsobí početná slovenská enkláva hokejistov. Pod taktovkou českého trénera Miloša Říhu hrávajú okrem Ružičku aj Jaroslav Obšut, Martin Cibák, Branko Radivojevič a Ivan Baranka. Ružička sa pričinil na víťazstve nad Novosibirskom hneď dvoma gólmi. V 25. minúte premenil blafákom trestné strieľanie a druhý gólový zápis si pripísal po prihrávke Branka Radivojeviča v 42. minúte stretnutia. Spartakovci tak zdolali súpera pomerom 4:1.