HK Nitra v príprave s úspechom: Hokejisti porazili Pavlodar

Nitrianski hokejisti si môžu pripísať víťazstvo z prípravného zápasu. Poradili si s kazašským Pavlodarom.

Ilustračný obrázok k článku HK Nitra v príprave s úspechom: Hokejisti porazili Pavlodar

Hokejistov spod Zobora mali pred štartom v prestížnej Lige majstrov preveriť tri prípravné zápasy. Sériu začala Nitra na domácom ľade remízou 3:3 proti Třebíču. Druhý priateľský zápas bol na programe v Nových Zámkoch, kde Nitra vyzvala Irtyš Pavlodar. S rovnakým súperom sa mal uskutočniť aj tretí prípravný zápas (na ľade Nitry), no napokon prišlo k zmene.

V prvej tretine videli diváci v neďalekých Nových Zámkoch poriadnu gólovú nádielku. Dovedna padlo 5 gólov, no viac radosti bolo na nitrianskej strane, keď sa jej strelci presadili v troch prípadoch. Aj v prostrednom dejstve bolo šťastie naklonené na nitrianske hokejky. Hráči spod Zobora strelili dva góly, Pavlodar odpovedal jedným presným zásahom. V poslednej tretine sa gólovo nepresadil ani jeden hráč a tak si Nitra pripísala prvé víťazstvo v príprave pred nadchádzajúcou sezónou.

Aj v tomto zápase boli na programe doplnkové nájazdy. Rovnako ako pod Zoborom, aj teraz sa v nich tešil súper, ktorý premenil dva zo série, Nitra len jediný (Krištof).

Irtyš Pavlodar (Kaz.) – HK Nitra 3:5 (2:3, 1:2, 0:0)

• Góly Nitry: J. Štefanka, H. Ručkay, F. Kuzma, Blackwater, Laliberté
  • Zostava Nitry: Valent – Kuzma, Ordzovenský, Mezei, Rais, König, Guoth, Pupák – Laliberté, Slovák, Blackwater – Chalupa,