Marek Pindeš Iné športy

HK Nitra utrpela v Bánovciach debakel

Počas víkendu sa začala odvetná časť 1. ligy hádzanej žien.

Bánovce – HK Nitra 38:19 (19:13) HK Nitra: Zelenáková, Bibeňová – Lieskovská 2, Behinská 4 Halmová 3, Gabulová, Vachová, Rísová 6, Korytárová 2, Guzmická, Kuklová,

Rozhodovali: Haščík a Oťapka, pokutové hody: 3/2– 2/2, vylúčenia 7:7, ČK: 40. min Korytárová 150 divákov.

Hádzanárky HK Nitra nastúpili v prvom stretnutí odvetnej časti na palubovke Bánoviec nad Bebravou. Nitrianky dokázali s domácimi hráčkami držať krok iba prvých 20. minút (10:9), no záver polčasu patril hráčkam Bánoviec, ktoré trestali nitrianske chyby. Do prestávky išli oba tímy za stavu 19:13. V druhom polčase sa prejavila lepšia fyzická kondícia domácich hráčok a keď rozhodca vylúčil v 40. minúte Korytárovú zápas sa už len prakticky dohrával. Nitra napokon podľahla Bánovciam 19:38.

Ostatné výsledky: Močenok – Čadca 28:20 Košice – Nové Zámky 34:14 Senec – Zlatná 14:25 Modranka – Nesvady 28:22 Senica – Modra 30:31