HK Nitra si upevňuje pozíciu: Nitrianski hokejisti zdolali Žilinu

Žilinčania sa na Nitru hotovali, ale úvodná desaťminútovka stretnutia vyšla lepšie hosťom.

Ilustračný obrázok k článku HK Nitra si upevňuje pozíciu: Nitrianski hokejisti zdolali Žilinu

Na konci 7. minúty Blackwater prihral Lantošimu, ten spoza ľavého kruhu vystrelil na Mikoláša a Blackwater puk tečoval za chrbát bezmocného brankára MsHK. Domáci sa nestihli poriadne ani spamätať z gólu, prišlo vylúčenie Bártu a Lantošiho strelu z diaľky tečoval tentoraz za Mikoláša obranca Pupák, ktorý dobre pracoval v predbránkovom priestore. V druhej desaťminútovke sa už Žilinčania viac tlačili do zakončenia, ale Šimboch si udržal čisté konto pri viacerých strelách i šanci Bártu v 17. minúte.

Domáci začali druhú tretinu presilovkou, ale nič z nej nevyťažili. Na konci 26. minúty mohol zvýšiť vedenie Nitranov Rapáč, ale puk z jeho hokejky iba prešiel popred prázdnu bránku. Nitra zatlačila domácich viackrát na dlhší úsek hry do obrany, ale aj vďaka Mikolášovi sa „vlkom“ podarilo ubrániť. V záverečnej päťminútovke však hostia šli postupne do dvojnásobného oslabenia až na 96 sekúnd a Hvila gólom do ľavého horného rohu v 37. minúte znížil na 1:2. Ďalšie šance v pokračujúcej presilovke 5 proti 4 domáci nevyužili, na opačnej strane Mikoláš dokázal zneškodniť dobré príležitosti hostí v závere druhej tretiny.

V záverečnej tretine sa hostia snažili domácich držať čo najďalej od Šimbochovej brány a zvýšiť tesné vedenie. Lantošiho prienik cez takmer celé klzisko zastavil až pohotový zákrok Mikoláša, ale ten bol v 45. minúte prikrátky na zakončenie Bučeka v presilovke, po ktorom viedli hostia 3:1. O chvíľu mali k dispozícii ďalšiu presilovku, ktorú síce nevyužili, ale chvíľu po naskočení Dubeňa na ľad pridal štvrtý gól Nitry Hrušík a Mikoláša nahradil v domácej bránke Fučík. O víťazovi zápasu sa zdalo byť rozhodnuté, ale domáci zdvihli hlavu a Podešva v 52. minúte vykresal pre domáci tím iskierku nádeje. Po 45 sekundách hry ju podporil bekhendovým zásahom Jenčík a zápas dostal nový náboj. V úvode 58. minúty Bortňákovu strelu vyrazenú Fučíkom dorazil do siete Buček a Nitra opäť získala dvojgólový náskok. Jenčík 33 sekúnd pred koncom upravil na 4:5 a domáci skúsili ešte power play, v ktorej však Blackwater gólom do prázdnej bránky stanovil na konečných 6:4 pre hostí.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)

Góly: 37. Hvila (Kučný, Podešva), 52. Podešva (Beránek, Dubeň) , 53. Jenčík (Hvila), 60. Jenčík (Rud. Huna) – 7. Blackwater (Lantoši), 10. Pupák (Lantoši, McCormack), 45. Buček (Lantoši, Scheidl), 47. Hrušík (Buček, Pupák), 58. Buček (Bortňák), 60. Blackwater. Rozhodovali: Adamec, Kalina – Smrek, Gajan st., vylúčení: 4:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 529 divákov

Žilina: Mikoláš (47. Fučík) – Kučný, Turian, Piegl, Matejka, Dubeň, Bagin, Mendrej, Mar. Hudec – Hvila, Jenčík, Rud. Huna – Dom. Rehák, Surovka, Milý – Bárta, Podešva, Beránek – Ondruš, Hrazdíra, D. Valášek

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, A. Sloboda – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Scheidl, Kollár, Fominych – Buček, Bortňák, B. Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý – Hvizdoš