Hokej

HK Nitra si tak skoro nezahrá: Pozitívny test mala drvivá väčšina kádra

Hokejová Nitra priniesla nepríjemné správy. Prvé zvesti hovorili o niekoľkých pozitívne testovaných hráčov. Dnes je už známe, že situácia je horšia.

Ilustračný obrázok k článku HK Nitra si tak skoro nezahrá: Pozitívny test mala drvivá väčšina kádra
82
Galéria
Zdroj: Rastislav Búgel

Drvivá väčšina hokejového tímu HK Nitra mala pozitívne testy na nový koronavírus. Účastník Tipos extraligy podstúpi povinnú karanténu a zápas neodohrá minimálne najbližších desať dní.

Z preventívnych dôvodov prerušili v klube tréningový proces všetkých mládežníckych kategórií.

Početné prípady ochorenia COVID-19 v nitrianskej kabíne odhalilo pondelňajšie vyšetrenie A-mužstva spôsobom PCR testov.

„Veríme, že po úspešnom zvládnutí tohto obdobia sa vrátime zdravší a lepší. Keďže chceme v ranom štádiu zabrániť šíreniu vírusu, preventívne sme pristúpili k prerušeniu tréningového procesu všetkých mládežníckych kategórií, ktoré trvá od piatka, a trénovať sa nebude celý tento týždeň. Čo sa týka žiakov ŠHT, tí momentálne majú dištančné vzdelávanie a sú v karanténe. Od pondelka ďalšieho týždňa by sa mohli začať znova tréningy,“ uvádza sa na oficiálnej stránke hockeynitra.com.

Klub hľadá u juniorov a dorastencov v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva vhodný model, aby po absolvovaní karantény mohol v nejakej forme pokračovať ich tréningový proces. V TEL nehrala Nitra od 11. októbra, keď zvíťazila na ľade Nových Zámkov 4:3, uspela vo všetkých štyroch doterajších vystúpeniach.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

HC Mikron Nové Zámky - HK Nitra 3:4 v predohrávke 8. kola
82
Galéria
Zdroj: Rastislav Búgel
Zdroj: TASR

Najčítanejšie