Rastislav Búgel Hokej

Domáci mladíci začali proti veľkému favoritovi odvážne a mohli sa ujať vedenia po šanci Vybirala, ktorého pokus zneškodnil vyrážačkou Foltán.

Ilustračný obrázok k článku HK Nitra s ďalšími bodmi: Foltán v bráne s čistým kontom, dvadsiatka bola bez šance

V 11. minúte po faule Jendroľa dostali hostia výhodu trestného strieľania, Kutálkov blafák však Durný dobre „prečítal“ a nenechal sa oklamať. Brankár dvadsiatky sa blysol aj v 17. minúte pri dvojitej šanci Ordzovenského a Bajteka. V 27. minúte našiel Chalupa peknou prihrávkou Slováka, ale ani on neotvoril skóre duelu. Nitrania však postupne vygradovali tlak a v 32. minúte sa dočkali gólovej odmeny, keď H. Ručkay využil zakrytý výhľad Durného. O tri minúty využil favorit presilovku, keď po vyrazenom puku skóroval do prázdnej bránky Krištof. Sedemnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny prešla Milamova strela medzi betónmi Durného a Nitrania sa dostali do trojgólového trháku. V 46. minúte Rais prestrelil delovkou všetko, čo mu stálo v ceste – 0:4. Zverenci trénera Ernesta Bokroša mohli aspoň zmierniť prehru, ale Grman ani v jednej z dvoch príležitostí neuspel.

HK Orange 20 – HK Nitra 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 32. H. Ručkay (Kutálek, Krištof), 35. Krištof (Rais, Mezei), 40. Milam (Ordzovenský, Slovák), 46. Rais (Mezei, Kutálek)

Zostavy:

HK Orange 20: Durný – Trška, Grman, Bdžoch, Košecký, Jendroľ, Hain, Danko, Mišuta – Pätoprstý, Pataky, Sloboda – Hecl, Murín, Žiak – Horvath, Oško, Vybiral – Koziot, Koyš, Váňa

HK Nitra: Foltán – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, König, Kuzma, Pupák – Blackwater, Slovák, Laliberé – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – Štefanka, Paukovček, Macík – Chalupa, Piačka, Bajtek