HK Nitra pokračuje v spanilej jazde: Na domácom ľade porazil aj Budapešť, FOTO

Prvá tretina trvala takmer hodinu, keďže zápas prerušili na približne 20 minút. Na ľadovú plochu priletela pyrotechnika, ktorej výbuch sa ozval Nitra arénou. Vinníka chytili a na rad mohol prísť hokej.

Ilustračný obrázok k článku HK Nitra pokračuje v spanilej jazde: Na domácom ľade porazil aj Budapešť, FOTO
109

Ešte pred prerušením poslal domácich v 2. minúte do vedenia Majdan. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a o dve minúty vyrovnal Brown – 1:1. Hostia viackrát pohrozili z protiútokov. V 6. minúte nastrelil žrď Macaulay. V 10. minúte rozhodcovia nariadili trestné strieľanie pre MAC Budapešť. Odnoga síce prekonal Šimbocha, ale s pukom sa vrátil dozadu, takže gól neuznali. Dve minúty pred koncom tretiny sa ešte presadil domáci Bortňák a Nitra po prvej tretine viedla 2:1.

V druhej tretine Nitrania zlepšili svoj výkon. Hostí nepúšťali do brejkov a dokázali dvakrát skórovať. Najskôr počas presilovej hry v 27. minúte tečoval Scheidl strelu McCormacka – 3:1. Štvrtý gól inkasoval Rajna v 39. minúte z hokejky Bučeka. Maďarský tím mohol prehrávať aj vyšším rozdielom, no Majdan, Lantoši ani Šiška nepremenili dobré šance.

V 44. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Buček – 5:1. O tri minúty znížil hosťujúci Nagy, ktorý vymietol horný roh bránky. Hostia nezložili zbrane a sympaticky dohrali zvyšok zápasu. V 56. minúte sa rútil Bodó sám na Šimbocha, ale brankárovi Nitry druhýkrát v zápase pomohla žrď. Na konečných 6:2 uzatvoril 38 sekúnd pred koncom Buček, ktorý strelil premiérový hetrik v mužskom hokeji.

HK Nitra – MAC Budapešť 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 2. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 18. Bortňák (Rapáč, Buček), 27. Scheidl (McCormack, Lantoši), 39. Buček (Pupák, Rais), 44. Buček (Pupák, Rapáč), 60. Buček (Rapáč) – 4. Brown (Dansereau, Klempa), 47. Nagy (Klempa). Rozhodovali: Müllner, Stano – Orolin, Frimmel, vylúčení: 4:3, navyše: Slovák – Dansereau obaja 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2047 divákov

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, A. Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, B. Rapáč – Pätoprstý, Šiška, Hrušík – Hvizdoš

Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Bugár, Burt, Macaulay, Pozsgai – Bodó, Langkow, K. Nagy – Dansereau, Brown, Klempa – Szabad, Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Musím potvrdiť, že MAC má v ofenzíve veľkú silu. My sme sa pomaly rozbiehali po tom incidente z úvodu. Oba tímy ‚zamrzli,‘ až druhá tretina rozbehla kvalitný hokej. Zápas bol príliš útočný, povedal by som, že až na úrovni exhibičného zápasu.“

Gergely Majoross, tréner Budapešti: „Som sklamaný z výsledku. Väčšinu zápasu sme hrali dobre a boli fázy zápasu, keď sme hrali výborne. Najväčším problémom bol náš nedôraz pred bránkou súpera. Nitra má veľmi dobrý tím. Mrzí ma, že sme nevyužili šance najmä v prvej tretine. Tam sme mali odskočiť na väčší gólový rozdiel.“

HK Nitra – MAC Budapešť 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)