Futbal

Historický moment. Futbalisti porazili Rusov a na EURO majú prvú výhru

Na to, kto bol lepší sa vo futbale nehrá. Kozákov tím bol polhodinu prvého polčasu v porovnaní so zbornou kvalitatívne pozadu, na konci sa aj tak teší z dôležitých troch bodov.

Ilustračný obrázok k článku Historický moment. Futbalisti porazili Rusov a na EURO majú prvú výhru

Slováci potešili v Lille početnú fanúšikovskú enklávu a v slovanskom derby porazili Rusko 2:1.

Úvodný gól strelil v 32. minúte Weiss, víťazný, ktorý padol krátko pred prestávkou, ide na konto Hamšíka. Oba presné zásahy si pýtajú nomináciu do ankety gól turnaja. V drese súpera sa v 79. minúte podarilo duel zdramatizovať Glušakovovi.

PREČÍTAJTE SI: EURO 2016 s Dnes24.sk: Pokračujeme v súťažení. Za jednoduchú odpoveď pekná cena

Škrtel a spol. si tak do tabuľky B-skupiny pripísali tri body, pred štvrtkovým zápasom Wales – Anglicko sa dotiahli práve na svojho premožiteľa Wales.

Naši sa najbližšie predstavia v pondelok 20. júna, keď im v St. Etienne bude hrdé súperom Anglicko. Výkop je naplánovaný na 21.00.

B-skupina (Lille):

Rusko – SLOVENSKO 1:2

Góly: 80. Glušakov – 32. Weiss, 45. Hamšík. Rozhodovali: Skomina – Praprotnik, Vukan (všetci Slov.), ŽK: Ďurica, 38.989 divákov.

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Golovin (46. Mamajev), Neustädter (46. Glušakov) – Kokorin (75. Širokov), Šatov, Smolov – Dziuba

SR: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Pečovský, Kucka – Mak (79. Ďuriš), Hamšík, Weiss (72. Švento) – Duda (67. Nemec)

Futbal ME 16: Slovensko - Rusko