Rastislav Búgel Kultúra

Hidepark a perfektné podujatia: Všetko odštartuje koncert Dirty Disco Rockers

Séria nedeľných koncertov mala odštartovať v nitrianskom kultúrnom centre Hidepark, ktorá bola pre nepriaznivé počasie zrušená. Prichádza druhý pokus.

Ilustračný obrázok k článku Hidepark a perfektné podujatia: Všetko odštartuje koncert Dirty Disco Rockers
Zdroj: Dnes24.sk

Ten bude patriť skupine, nitrianskemu publiku veľmi dobre známa, DIRTY DISCO ROCKERS. Stretneme sa na Hdeparku v nedeľu 31.mája o 16:00 hodine.

Dirty Disco Rockers je energická skupina, ktorá spája elektronickú a živú hudbu a pretavuje ju v pestrú hudobnú všehochuť. „Ich tvorba je ovplyvnená najrôznejšími žánrami ako sú drum&bass, funk, jazz, post-rock či electro. Okrem toho skupina naživo používa originálnu videoprojekciu z vlastnej dielne. DDR crew sa už podarilo hrať na festivaloch ako Pohoda, United Islands of Prague či L'abore Festival v Nemecku,“ informuje Lenka Mareková.

Od roku 2013 existujú v pozmenenej zostave ktorú, tvoria dvaja gitaristi Peter Šimánsky a Peter Škorec, na basu hrá Juraj Púčať, živé bicie v podaní Tomáša Hutlasa a DJ Sabiani. Séria nedeľných koncertov je súčasť projektu Activator podporeného aj z Európskej únie, na ktorom spolupracujú Hidepark (Nitra, Slovensko), KontenerArt (Poznaň, Poľsko) a Slubfurt (Frankfurt nad Odrou, Nemecko).

Počas leta absolvuje päť vybraných hudobných projektov z každej krajiny vystúpenia v jednotlivých kultúrnych centrách. Vstup na všetky nedeľné koncerty je zadarmo.

HIDEPARK je kultúrne centrum v meste Nitra. Hudobné a divadelné festivaly, petanque ihrisko, parkurové ihrisko, snowboardova dráha, u-rampa, oddychová plocha, komunitná záhrada. Park vznikol na bývalej skládke odpadu a odkalisku.

Čítajte tiež:

Deň detí v Nitre s pokusom o rekord vo fúkaní bublín: TAKÝTO program nás čaká!

Hry, vystúpenia a skvelá zábava: Nitra si v parku užila Deň rodiny

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM