Herná mizéria pokračuje: Basketbalisti prehrali aj s Handlovou

Nitrianskym basketbalistom sa stále nedarí naskočiť do extraligy správnou nohou. Zverenci trénera Urbana prehrali aj v Handlovej.

Ilustračný obrázok k článku Herná mizéria pokračuje: Basketbalisti prehrali aj s Handlovou

Nitrianski basketbalisti cestovali počas 9.kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy na palubovku Handlovej. V drese Nitry sa ešte nepredstavil Martavious Irving, a tak museli chalani spod Zobora zabojovať v pôvodnej zostave.

Prvá štvrtina priniesla nadmieru vyrovnaný basketbal. Nitrania s domácim celkom dokázali držať krok (25:24). Gólostroj Handlovej sa však spustil v druhej desaťminútovke, ktorú domáci vyhrali presvedčivo 28:15 a po polčase už viedli 53:39.

Mladý nitriansky káder sa snažil, no obrana nedokázala odolávať náporu domácich basketbalistov. Zverenci trénera Urbana dokázali hrať vyrovnanú partiu aj v závere zápasu, no napokon opäť vysoko prehrali.

MBK Handlová – MBK SPU Nitra 98:69 (25:24, 28:15, 26:16, 19:14)