Marek Pindeš Hokej

HC Nitra - remíza na trenčanskom ľade

Tri dni po turnaji vo Zvolene cestovali hokejisti HC Nitra na ďalší prípravný duel, ktorý odohrali na ľade trenčianskej Dukly.

**Dukla Trenčín – HC Nitra 5:5 **(1:1, 2:3, 2:1), Góly: 20. a 35. Radulay, 38. Lobotka, 59. Kvetan, 60. Paroulek – 14. Dobrý, 25. Chrenko, 35. M. Štefanka, 36. S. Saliji, 43. Gráčik

V následných samostatných nájazdoch bol jediný úspešný zakončovateľ Miroslav Kováčik (HC Nitra).

Prvý sa do sľubnej príležitosti dostal domáci Rúžička v 12. minúte stretnutia, avšak jeho nájazd skončil slabým zakončením mimo nitrianskej brány. Skóre zápasu otvoril v 14. minúte po chybe domácej obrany nitriansky útočník Dobrý, ktorý prestrelil domáceho gólmana. Trenčanom sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte prvej tretiny. Sedlák v samostatnom nájazde len napálil puk do Lakosila, puk sa odrazil do Da Costu a cez Radulayova do nitrianskej brány. V 25. minúte ukázal šikovnosť svojich rúk Tomáš Chrenko, ktorý z ľavej strany prešiel cez dvoch obrancov Dukly a nekompromisne zavesil. Skóre stretnutia sa opäť vyrovnalo v 35. minúte.Ra­dulay pri striedaní hostí pozorne sledoval puk, získal ho na útočnej modrej a zakončil v nájazde pomedzi nohy Lakosila. Nitrianska odpoveď nenechala na seba dlho čakať, keď o 32 sekúnd neskôr nahodil na zadné plexisklo puk Ďurák, tam ho prevzal Miro Štefanka a nahodením po ľade do korčúľ trenčianskeho brankára skóroval. Hráči s pod Zobora boli pri chuti. V 36. minúte zakombinoval Podstavek so Salijim, ktorí zvýšil už na 2:4. V 38. minúte upravil na 3:4 po skrumáži pred Lakosilom domáci Lobotka. Na začiatku 3. tretiny mala Nitra výhodu trestného strieľania. Čaládi ho však strelou do Kováčových betónov nepremenil. Gólom od modrej sa v 43.minúte duelu prezentoval hráč Nitry Juraj Gráčik a zvýšil tak skóre v prospech svojho tímu na 3:5. Záver stretnutia patril však Trenčanom, ktorí gólom Kvetana znížili v 59 minúte na 4:5. Vyrovnávajúci gól inkasovala Nitra 5 sekúnd pred koncom, keď sa zbytočne nechal vylúčiť po roztržke s Kvetanom, strelec piateho gólu Nitry Gráčik. Automaticky sa tak vhadzovalo v nitrianskom obrannom pásme. Nasledovala strela od modrej, ktorú Lakosil vyrazil, avšak Paroubek následnou dorážkou pomedzi Lakosilove nohy stanovil skóre na konečných 5:5.