Marek Pindeš Iné športy

Hádzaná ženy: “Trogárky“ zdolali “Žochárky“

I. Liga hádzanej žien 15. kolo.

HK Nitra – Topoľčany 27:19(15:7) HK Nitra: Zelenáková – Behinská 1, Jablonická 3/2, Berecová 2, Tvrdoňová 4, Kvasňovská 2, Bírová 1, Rísová 3, Do Halmová 2,De. Halmová 5/2, Lieskovská 3, Korecová 1.

V 15. kole I. ligy hádzanej žien privítala Nitra v domácom prostredí v Mestskej hale na Klokočine súperky z Topoľčian. Nitra bola od úvodu stretnutia aktívnejšia a vďaka dobrej koncovke si dokázali zverenkyne trénera Talára vypracovať do polčasovej prestávky osemgólové vedenie. Po zmene strán však prišlo v domácom družstve ku strate koncentrácie, čo hostky využili na zníženie manka. V poslednej desaťminútovke stretnutia však domáce hráčky opäť zvýšili aktivitu, agresívnou hrou sa začali gólovo presadzovať a nepripustili žiadne zdramatizovanie zápasu. Nitra napokon v tabuľkovom derby zdolala Topoľčany 27:19.