Marek Pindeš Iné športy

Hádzaná: HK Nitra nadelila Senici

Prvá liga hádzanej žien pokračovala počas víkendu 8. kolom. Hádzanárky HK Nitra hostili na domácej palubovke súperky zo Senice.

HK Nitra – Senica 46:28 (22:15) HK Nitra: Zelenáková, Miklovičová – Jablonická 1, Guzmická 5, Hanakovičová 9/1, Korytárová 10/1, Kvasňovská , Bírová 7, Rísová 8/1, Lieskovská 1, Halmová 4, Valachová 2.

Úvod stretnutia bol veľmi vyrovnaný, domáce hráčky však postupne prebrali iniciatívu a vypracovali si niekoľkogólové vedenie. Seničanky však neskladali zbrane a po polčasovej prestávky skresali manko na rozdiel siedmich gólov. Stav na ukazovateli skóre bol 22:15. Po zmene strán však Nitra výbornou hrou hostky doslova zmietla z palubovky. Tréner Talár dal postupne príležitosť všetkým hráčkam. Nitra zdolala Senicu najmä vďaka výbornému výkonu v druhom polčase pomerom 46:28.

Ostatné výsledky 8. kola: Bánovce – Modranka 36:18 Piccard HK Senec – Bernoláková KE 21:35 Zlatná – Močenok 25:25 Nesvady – Čadca 18:30