Rastislav Búgel Šport

Grand Prix mládeže v šachu začína: Najviac medailí priniesli chlapci

Dvory nad Žitavou boli dejiskom šachovej GPX. Nitru reprezentovalo 25 mladých šachistov v dvoch turnajov. Najlepšie sa darilo šachistom z NŠK.

Ilustračný obrázok k článku Grand Prix mládeže v šachu začína: Najviac medailí priniesli chlapci

V A turnaji skončil celkove na druhom mieste Matej Bátora so ziskom 7,5 b. O poradí na na prvých troch miestach rozhodovalo pomocné kritérium, čo svedčí o vyrovnanosti a kvalite turnaja. V kategórii chlapcov do 14 rokov sa na tretej priečke umiestnil Matúš Mižička so ziskom 5 b. Do 11 rokov získal striebornú medailu Šimon Vereš.

Najväčšie medailové zastúpenie sme mali v kategórii chlapcov do 8 rokov, kde naši mladí hráči, Tomáš Tóth získal striebornú medailu a Tomáš Motyčiak získal bronz. Okrem medailistov za NŠK v tomto turnaji bojovali aj títo hráči ( v zátvorke počet bodov a umiestnenie ). Matuš Mindek (5, 22 ), Kamil Belica ( 5, 23 ), Patrik Holop ( 5, 24 ), Oliver Michalička ( 5, 29 ), Martin Bobrík ( 4,5, 36 ), Šimon Tóth ( 4,5, 37 ), Patrik Kuna ( 4, 40 ), Róbert Zima ( 3,5, 54 ). Turnaja sa zúčastnilo 68 hráčov.

V turnaji B sme mali trojnásobné zastúpenie. Hneď v prvom kole na sa stretli dvaja naši hráči, Vladimír Szúcs a Kristian Chrenko. Partiu vyhral Szúcs, ktorý sa stal celkovým víťazom, bez jedinej prehry so ziskom 7,5 b. Kristián Chrenko bol po piatich kolách vo vedúcej 5 člennej skupine, ale v nasledujúcich troch partiách prehral, a ani výhra v poslednom kole mu nestačila na lepšie ako 12 miesto s 5 b. Martin Kuna striedal výhry s prehrami a s jednou remizou skončil na 16 mieste s 4,5 b.