Gólové hody pod Zoborom: Skaličania odchádzali s poriadnou nádielkou!

V 27. kole hokejovej extraligy hostila domáca Nitra hokejistov zo Skalice. Zverenci trénera Stavjaňu nedali súperom žiadnu šancu.

Ilustračný obrázok k článku Gólové hody pod Zoborom: Skaličania odchádzali s poriadnou nádielkou!

Skóre stretnutia otvoril už po 203 sekundách hry domáci Lukáš Novák, po prihrávke Jozefa Stumpela, strelou švihom z pravého kruhu. V 6. minúte Skalica vyrovnala, nahodený puk na bránku Kristan neudržal a Obdržálek ho pretlačil za bránkovú čiaru.

Gólová smršť

V úvode druhej tretiny prišli dva rýchle góly domácich, v 23. minúte sa po strele Mila puk dostal na hokejku Piačku, ktorý ho posunul Pupákovi a ten nemal problém skórovať. O minútu po prihrávke Stumpela zasunul puk za bezbranného Romančíka Lukáš Novák. V 28. minúte prišiel ďalší gól Nitry, puk po Ručkayovej strele a zásahu Romančíka odrazil od Bajtekových nôh do brány Skalice – 4:1. Potom znovu prišli dva zlepené góly Nitry, v 33. minúte po krížnej prihrávke Stumpela zaznamenal L. Novák hetrik a o 75 sekúnd našiel Dušan Milo pred bránkou hostí Bajteka, ktorý zblízka zvýšil už na 6:1. To však nebolo v tejto časti zápasu všetko, v 36. minúte pri signalizovanom vylúčení hostí skóroval obranca Nitry Rais.

Padla desiatka

Aj po druhej prestávke pokračovali Nitrania v gólostroji, v 43. po neúspešnom nájazde Segľu dorazil puk do brány Skalice Filip Bajtek a v o minútu vyslyšal skandovanie domácich divákov „desať-desať“ Jozef Stümpel –10:1. V 56. minúte stanovil Šátek stav na konečných 10:2.

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Po sérii neúspešných výsledkoch sme ju chceli pretrhnúť. Prvú tretinu sme sa dostali do vedenia, no neubránil sme ho. Druhá tretina vyšla nad očakávanie, strelili sme v nej sedem gólov a po takomto výsledku nemôžme byť inak, iba spokojní.“

Andrej Výboh, tréner Skalice: „Do zápasu sme šli udržať nerozhodný výsledok najdlhšie ako sa dá, ale na efektívnu útočnú hru súpera sme nestačili fyzicky ani takticky. Naša obrana nestíhala tlaku súpera počas celých 60 minút. Výsledok je zarmucujúci, ale náš zdravotný stav v zadných radoch je taký aký je.“

HK Nitra - Skalica 10:2