Gólová smršť pod Zoborom: V zápase so Slovanom padlo 13 presných zásahov, FOTO

Hokejisti HK Nitra prehrali v 4. kole Tipos extraligy s HC Slovan Bratislava 5:8.

Ilustračný obrázok k článku Gólová smršť pod Zoborom: V zápase so Slovanom padlo 13 presných zásahov, FOTO
44

Už úvodná tretina priniesla veľmi zaujímavú prestrelku. V 3. minúte všetko odštartoval gólom v presilovej hre hosťujúci Gašpar. Rovnakou kartou odpovedal o tri minúty Varga.

Divoký úvod

V 8. minúte výborne sklepol letiaci puk Rockwood, z čoho profitoval Holešinský – 2:1. Aj druhý gól “belasých” padol v početnej výhode, keď sa presadil Harris. Vedenie vrátil Nitre v 16. minúte druhým gólom Varga, ktorý tiež vyhnal z brány Hlavaja. Radosť “corgoňov” trvala iba 14 sekúnd a na 3:3 vyrovnal Matoušek.

V 23. minúte sa ocitol v úniku Rapuzzi, no bekhendový blafák zastavil betón O’Connora. V 28. minúte sa puk odrazil Maierovi a ten vrátil Slovanu vedenie. Opäť však prišla expresne rýchla odpoveď. O dvadsať sekúnd zavŕšil hetrik v zápase Varga. Strelecká prevaha hostí však zabezpečila, že po štyridsiatich minútach bol stav 4:5. Piatym gólom vyhnal Urbánek z brány O’Connora.

Trinásť gólov

Gólové hody pokračovali aj v treťom dejstve. V 46. minúte vyrovnával na 5:5 v presilovej hre Hrnka. Následne však Slovan definitívne rozhodol o osude zápasu tromi gólmi v rade. Postupne sa presadili Yogan, Takáč a Gašpar. V trinásťgólovej prestrelke tak získali 3 body hostia.

Vyjadrenie trénera Antonína Stavjaňu nájdete na ďalšej strane!