Marek Pindeš Iné športy

Futsalisti napokon s deľbou bodov

Futsal extraliga 7. kolo.

MFsK Nitra – ŠK Makroteam Žilina 5:5 (4:3) **góly: **Zima 2, Tóth, Čambal, Koprda – Pekara 2, Marušinec, Pápež, Krištofík ŽK: Čambal – Pápež 200 divákov

Začiatok stretnutia Nitry so Žilinou bol z oboch strán opatrný. Skóre otvoril v 7. minúte Nitran Koprda. Druhý gól domácich prišiel v 10. minúte, keď sa presadil Martin Čambal. Hosťom sa podarilo znížiť v 16. minúte z rýchleho brejku. Autorom gólu bol Krištofík. Žilinčanov tento moment povzbudil a ešte v tej istej minúte sa im podarilo vyrovnať. Molnára v bráne Nitry pekným lobom prekonal Pápež. Domáci síce išli onedlho opäť do jednogólového vedenia, no hostia dokázali ihneď odpovedať gólom Marušinca (3:3). Do polčasovej prestávky sa Nitranom podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu, keď súčasne s klaksónom upravil na polčasových 4:3 svojím druhým gólom v zápase Zima. Po zmene strán hostia opäť vyrovnali a to v 36. minúte, keď sa presadil Jozef Pekara. Nitrianska odpoveď prišla prakticky ihneď, keď presne trafil Miloš Tóth. O konečnej remíze rozhodol minútu pred koncom v hre bez brankára Žilinčan Jozef Pekara.

Ostatné výsledky 7. kola: FTVŠ UK Bratislava – Across Pinerola Bratislava 2:3 MFS Tupperware Nové Zámky – Slov-Matic FOFO Bratislava 2:6 PKP Košice – RCS Košice 3:9.