Marek Pindeš Iné športy

Futsal: Víťazstvo MFsK Nitra na Slovane

Futsalová Kyma Extraliga pokračovala v piatok 15. januára 15. kolom.

ŠK Slovan FTVŠ UK Bratislava – MFsK Nitra 1:3 (0:1) góly: Maričák – Peciar 3 150 divákov Nitrania sa ujali vedenia v siedmej minúte stretnutia, keď odrazenú loptu od tyče domácej brány poslal do siete kapitán Nitranov Peciar. Prvý polčas nepriniesol veľa futsalovej krásy, keďže domácim viazla kombinácia a hostia spod Zobora predviedli síce pár pekných prihrávok, no bez ohrozenia brány Slovana. V úvode druhého polčasu si domáci vytvorili enormný tlak, no skóre ostalo nezmenené. Hráči Slovana si vytvorili od 26. min do 32. min päť výborných možností na skórovanie, no Nitra úspešne odolávala. V 37. min opäť predviedol svoje schopnosti Nitran Pecier, keď prevzal na polovici loptu, položil si dvoch Slovanistov, obišiel aj brankára Horváta a zvýšil na 0:2. Domáci sa následne dopustili obrovskej chyby, keď vysunuli brankára do hry, prišla strata lopty a Peciar strelou cez celé ihrisko upravil na 0:3. Čestný úspech domácich zaznamenal necelé dve minúty pred koncom Maričák. MFsK Nitra si tak po výhre 3:1 odviezla z hlavného mesta cenné tri body.

** Ostatné výsledky 15. kola Kyma Extraligy vo futsale** ŠK Makroteam Žilina – RCS Košice 1:3 (1:1) P.K.P. Košice – MFK Tupperware Nové Zámky 2:1 (0:0) ŠK futsal Program Dubnica nad Váhom – ŠK MIMA Divus Trnava 4:2 (2:1) ŠFK Nitra – ŠK Pinerola Bratislava – odložené

1. Slov-matic FOFO Bratislava 13 13 0 0 85:22 39
  2. ŠK futsal Program Dubnica 13 9 2 2 66:30 29
  3. RCS Košice 14 9 1 4 57:35 28
  4. ŠK MIMA Divus Trnava 14 7 3 4 57:33 24

5. MFsK Nitra 14 6 1 7 48:60 19 6. Tupperware Nové Zámky 14 5 3 6 40:51 18 7. ŠK Across Pinerola Bratislava 13 5 2 6 40:40 17 8. ŠK Makroteam Žilina 13 4 1 8 37:55 13 9. ŠK P.K.P. Košice 14 4 1 9 54:61 13 10. ŠK Slovan FTVŠ Bratislava 13 4 0 9 41:59 12 **11. ŠFsK Nitra 13 1 0 12 20:99 –3***