Rastislav Búgel Futbal

Futbalovú reprezentáciu čaká náročný turnaj: V nominácii aj nitriansky talent!

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov Milan Malatinský zverejnil nomináciu hráčov na turnaj elitného kola (Elite round) kvalifikácie ME v Rakúsku. Potešia sa aj priaznivci nitrianskeho futbalu.

Ilustračný obrázok k článku Futbalovú reprezentáciu čaká náročný turnaj: V nominácii aj nitriansky talent!
Foto: Rastislav Búgel

Slováci sa na turnaji postupne stretnú s domácimi rovesníkmi (štvrtok 24. marca o 18.00 h), Čechmi (sobota 26. marca o 11.00 h) a Rumunskom (utorok 29. marca o 18.00 h). Na šampionát, ktorý sa uskutoční v júli v Nemecku, postúpia iba víťazi siedmich skupín elitného kola.

Nominácia tímu SR „19“:

  • Brankári: Adam Jakubech (FC Spartak Trnava), Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava)
  • Obrancovia: Denis Horník (FC Spartak Trnava), Dávid Hancko (MŠK Žilina), Tomáš Šalata (AS Trenčín), Martin Šulek (AS Trenčín), Adam Laczkó (ŠK Slovan Bratislava), Samuel Ďurek (FC Nitra)
  • Stredopoliari: Erik Jirka (FC Spartak Trnava), Lukáš Mihálik (FC Spartak Trnava), László Bénes (MŠK Žilina), Jakub Michlík (MŠK Žilina), Nikolas Špalek (MŠK Žilina), Jozef Vajs (MFK Zemplín Michalovce), Jakub Krč (FK Senica), Adrián Kopičár (ŠK Slovan Bratislava)
  • Útočníci: Samuel Mráz (FK Senica), Filip Balaj (FC Nitra)

Náhradníci:

  • Brankári: Martin Leško (MŠK Žilina), Matej Dovičovič (FC Nitra), Henrich Ravas (Derby County FC)
  • Obrancovia: Matúš Kuník (FC Nitra), Michal Janočko (MFK Zemplín Michalovce), Samuel Fertaľ (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Erik Gaško (FK Dukla Banská Bystrica), Lukáš Mareš (1. FC Slovácko)
  • Stredopoliari: Andrej Fábry (FC Nitra), Roland Černák (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Denis Jančo (AS Trenčín), Rastislav Václavík (MŠK Žilina), Erik Hric (ŽP Šport Podbrezová)
  • Útočníci: Pavol Bellás (MFK Zemplín Michalovce), Dávid Kondrlík (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Matej Kosorín (FK Senica)

Zápasový program SR „19“:

  • 24. marca o 18.00 Rakúsko „19“ – SLOVENSKO „19“ (Rohrbach/L.)
  • 26. marca o 11.00 Česko „19“ – SLOVENSKO „19“ (Gleisdorf)
  • 29. marca o 18.00 SLOVENSKO „19“ – Rumunsko „19“ (Rohrbach/L.)

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie