Futbal

Futbalová Nitra sa potápa: Po prehre so Senicou spadla na POSLEDNÉ miesto

V sobotnom zápase 7. kola Fortuna ligy v skupine o udržanie sa vyhrala Senica nad Nitrou 1:0. Nitra je na chvoste tabuľky, na predposledné Michalovce stráca tri body.

Ilustračný obrázok k článku Futbalová Nitra sa potápa: Po prehre so Senicou spadla na POSLEDNÉ miesto

V úvode mali domáci viac loptu na kopačkách, Nitrania hrali defenzívne. Pred oboma bránami však bolo málo vzruchu. V 17. minúte to skúšal delovkou domáci Gamboš, spoza 16-ky vyprášil rukavice brankára Šípoša, ten loptu vyrazil na rohový kop.

Hrubý zákrok

Hostia mali obrovskú šancu na skórovanie po zmätkoch v defenzíve Senice v 31. minúte, kedy po zakončení Kindsvatera výborne zakročil na bránkovej čiare Gamboš.

V tej istej minúte po rohovom kope Šefčíkova technická strela letela tesne vedľa ľavej žrde.

V 42. minúte bol hrubým zákrokom faulovaný domáci kapitán Piroska, ktorý musel byť striedaný, no hosťujúci Šefčík videl iba žltú kartu.

Druhý polčas bol živší a bolo sa načo pozerať. V 50. minúte po prihrávke Maleca zakončoval Košťál, strelecký pokus bol nedôrazný a veľa problémov brankárovi neurobil.

O dve minúty na druhej strane sa dostal do zakočenia Zejnullahu, lopta po jeho strele sa obtrela o ľavú žrď. V 57. minúte sa dostal do zakončenia Duda, strele však chýbala razancia. Tá však nechýbala v 60. minúte Košťálovi, ktorý perfektne zahral priamy kop z 25 metrov a krásnou strelou ponad múr prekonal Šípoša.

Šance domácich

Hra dostala ešte väčší náboj, Seničania mohli viackrát zvýšiť vedenie. V 69. minúte sa dostali do zakončenia hostia, Mustafičova strela bola strečovaná na roh.

V záverečnej desaťminútovke mali Seničania dve šance, do ktorých sa dostali striedajúci hráči. V 80. minúte po akcii Adda zakončoval v 16-ke Turčák, jeden z obrancov Nitry loptu stečoval na rohový kop.

V 83. minúte po výbornej aktivite Galloviča, ktorý získal loptu po chybe nitrianskej defenzívy, sa dostal až pred brankára Šípoša, no aj tentoraz podržal svoj tím výborným zákrokom. V dôležitom súboji Seničania vydolovali všetky tri body.

Ďalšie lákavé články

FK Senica – FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 60. Košťál. Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Jánošík, ŽK: Gamboš – Kindsvater, Šefčík, Franko

Senica: Vliegen – Addo, Ljubičič (54. Nemec), Carrillo, Šimčák – Totka (73. Gallovič), Gamboš – Košťál (73. Majdan), Piroska (45. Duda), Guba (73. Turčák) – Malec

Nitra: Šípoš – Fabiš, Ba, Kolčák, Celebi (46. Tancík) – Zejnullahu (72. Regäsel), Chríbik – Šefčík (72. Danek), Mustafič, Kindsvater (61. Chobot) – Franko (61. Jendrišek)

Karol Praženica, tréner Senice: „Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zápas strhnúť na našu stranu. To sa nám podarilo. Druhý polčas sme boli lepší ako prvý, lepšie sme bránili, išli sme odvážnejšie do útoku, boli sme nebezpečnejší a zápas sme mohli uzavrieť aj skôr, mali sme šance na druhý aj tretí gól. Sme veľmi radi za ten výsledok, veľmi si ho vážime.“

Michal Ščasný, tréner Nitry: „V zápase nie je ani veľa čo hodnotiť. Bol nervózny. Keby sme v prvom polčase dali zo stopercentnej šance gól, mohol by sa vyvíjať inak. Ale na "možno“ sa vo futbale nehrá a prehrali sme."