Lucia Lauková Šport Futbal

FC Nitra remizovala na domácom trávniku s Liptovským Mikulášom. O postupe rozhodli pokutové kopy.

Ilustračný obrázok k článku Futbalová Nitra postúpila do štvrťfinále: Hráči dokázali otočiť a vyhrať na penalty

Futbalisti FC Nitra pokračujú v Slovenskom pohári. Víťazstvo nad Liptovským Mikulášom sa zrodilo na domácom štadióne Nitry. Nitra v prvom polčase inkasovala dva góly. Znížiť na 1:2 sa podarilo vďaka presnému zakončeniu Taiwa. „V 62.minúte predviedol krásnu individuálnu akciu Chobot, presnou prihrávkou našiel voľného Kóňu, ktorý loptu bez problémov zasunul do brázdnej brány 2:2,“ napísal FC Nitra na svojom klubovom webe. Pokutové kopy vyhrala Nitra, ktorá sa predstaví v pohárovej súťaži aj na jar.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Nitra – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:2 (1:2) pp

FC Nitra: Šípoš – Charizopulos, Križan, Farkaš, Chovanec, Niba (46. Cherednychen­ko), Šimončič ©, Vestenický (60. M.Fábry), Taiwo, Chobot, Machovec (54. Kóňa)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Ondrek, Očenáš ©, Lišivka, Janec, Bartoš, Gerát, Staš (80. Papaj), Laura (69. Kačerík), Čery, Trotcenko (87. Kucharčík)

Rozhodovali: Dohál – Weiss, Špivák

Góly: Taiwo (28.), Kóňa (62.) – Očenáš (10.), Čéry (27.)

ŽK: Farkaš – Janec