Rastislav Búgel Futbal

Futbalisti vyhrali v Dubnici: Rozhodli pokutové kopy

Nitrianski futbalisti sa predstavili na trávniku Dubnice nad Váhom . Zverenci trénera Michala Hippa vyhrali vďaka pokutovým kopom.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti vyhrali v Dubnici: Rozhodli pokutové kopy

Nitrianski futbalisti cestovali v 12.kole druhej najvyššej súťaže na trávnik Dubnice nad Váhom. Pred približne dvoma stovkami divákov sa Nitra vedená trénerom Hippom poriadne natrápila. Vyrovnaný futbal v prvom polčase sa odzrkadlil aj na priebežnom výsledku. O jediný presný zásah v prvom dejstve sa v 40.minúte postaral domáci Roland Šmahajčík (1:0).

Nitra sa však v druhom polčase nezľakla a zvýšila aktivitu. Tá sa odzrkadlila aj v počte faulov. Iba dve minúty po zmene strán bola nariadená penalta a pokutový kop bez problémov premenil Marek Kostoláni (1:1). Podobná situácia sa opakovala aj v 80.minúte keď sa na jedenástku postavil kanonier Matúš Paukner a bolo rozhodnuté.

MFK Dubnica nad Váhom – FC Nitra 1:2 (1:0)