Futbalisti úspešní: Na domácej pôde zvládli priateľský medzinárodný zápas

Nitrianski futbalisti už poriadne zarezávajú pred nadchádzajúcou sezónou v druhej najvyššej slovenskej súťaži. Vstúpili do kolotoča prípravných stretnutí.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti úspešní: Na domácej pôde zvládli priateľský medzinárodný zápas

Nitriansky futbalový klub sa svedomito pripravuje na nadchádzajúcu druholigovú sezónu. Kormidla sa ujal skúsený tréner Hipp. Ten avizoval, že pracovať bude hlavne s nitrianskymi odchovancami. Na nitrianskych futbalistov bola prichystaná osmička prípravných stretnutí, ktoré majú preveriť formu jednotlivých hráčov.

Zvládnutý zápas

V stredu 2. júla sa na nitrianskom trávniku predstavil maďarský celok Lombard Pápa Termál FC, ktorý je fanúšikom spod Zobora dobre známym mužstvom.

Maďarský prvoligista začal zápas na nitrianskom trávniku lepšie, keď domáceho brankára prekonával v 22. minúte Faggyas. Nitrania však zbrane nezložili. V 37. minúte prišiel vyrovnávajúci gól z kopačky Pauknera. Za vyrovnaného stavu sa obe mužstvá pobrali do šatní.

Káder nesklamal

Po zmene strán prekypovala dobre hrajúca Nitra aktivitou. Tá vyústila v 55. minúte gólom na 2:1 v podaní Kolmokova. Nitre sa aj v ďalšom priebehu podarilo ohrozovať bránu hostí, pričom súpera domáci hráči nepúšťali na dostrel. Nitra tak pohodovou hrou dotiahla zápas do víťazného konca.

FC Nitra – Lombard Pápa Termál FC 2:1 (1:1)

Góly: 37. Paukner, 55. Kolmokov – 22. Faggyas

Rozhodovali: Pucher – Drobec, Kollárik, 100 divákov

FC Nitra: Stránský – Kováč, Dubeň, Kolmokov, Kotora – Urblík, Kotrík – Zelenický, Paukner, Šmehyl – Viktor Kráľ

V druhom polčase striedali: Hipp, Kutra, Kemlage, Filip Moravčík, Čery, Miloš Fábry, Bartošek