Rastislav Búgel Šport Futbal

Futbalisti úspešní: FC Nitra zbíjal v Banskej Bystrici

Nitrianskym futbalistom sa podarilo vyhrať ligové stretnutie na trávniku Banskej Bystrice. Stalo sa tak v 12.kole skupiny Západ.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti úspešní: FC Nitra zbíjal v Banskej Bystrici

Futbalisti FC Nitra cestovali počas 12. kola Doxxbet ligy do Banskej Bystrice. Stretnutie napokon prinieslo viac radosti na nitriansku lavičku.

Skóre zápasu otvárala v 27. minúte hosťujúca Nitra. Nariadený pokutový kop premenil Filip Balaj. O desať minút neskôr sa dobre hrajúci Nitrania tešili znova. Róbert Balaj posielal Nitru do dvojgólového vedenia.

V druhom polčas dvihla Banská Bystrica hlavu. Na rozdiel jediného gólu znižoval Ivan Jakov Džoni (1:2) v 67. minúte. Víťazná bodka však napokon prišla z nitrianskych kopačiek. Stav zápasu na konečných 1:3 upravil Filip Žák. Nitra sa tak v Banskej Bystrici tešila z plného bodového zisku.

Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 1:3 (0:2)

Góly: 63. Džoni – 27. Balaj (z 11m), 37. Valenta, 77. Žák