Nitrianski futbalisti v predposlednom kole jesennej časti Doxxbet ligy cestovali na trávnik ŠK Slovan Bratislava jun. . Športovcom spod Zobora sa stretnutie nevydarilo.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti s ďalšou prehrou: Vyhrávali o dva góly, napokon podľahli juniorke Slovana

Nitrianski futbalisti začali predposledné jesenné kolo lepšie. Vedenia sa ujali už 21.minúte zásluhou Šmehyla. Rovnaký strelec stál pri druhom presnom zásahu nitrianskeho tímu v prvom polčase. Už do dvojgólového vedenia Nitru posielal Šmehyl ešte v 36.minúte zápasu.

Nitra sa upokojila a v druhom polčase stále vyhrávala o dva góly. Náskok Nitry skresal v 74.minúte Šefčík a na 2:2 pohľadom Slovana vyrovnával Oršula. O dokonalý obrat sa sedem minút pred koncom riadneho hracieho času postaral Záhumenský a Nitra napokon odchádzala bez zisku bodov.

Pre porovnanie, ešte pod trénerom Hippom Nitra na domácom trávniku zdolala začiatkom septembra Slovan Bratislava jun. vysoko 6:1.

Slovan Bratislava jun. – FC Nitra 3:2 (0:2)