Nitrianski futbalisti FC Nitra odohrali svoj tretí prípravný zápas. Stretli sa s tímom tretieho celku Fortuna ligy.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti pokračujú v prípravných zápasoch: Predstavili sa proti fortunaligovej Myjave

Spartak Myjava je aktuálne na treťom mieste najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Práve tento kvalitný celok preveril vyspelosť nitrianskeho tímu.

Hostia otvárali skóre už v ôsmej minúte zásluhou Sládeka. Nitrania bojovali, no do polčasovej prestávky prišiel aj druhý presný zásah do nitrianskej siete (0:2). Gólovo sa presadil Kolár.

Krátko po zmene strán prišiel tretí zásah z myjavských kopačiek. Nitriansku sieť v 51.minúte rozvlnil Kóňa, aby v 82.minúte upravil na konečných 0:4 pre Myjavu Husár.

Nitra má v prípravnom období za sebou zápasy s FK Spartak Vráble (2:0) a FKM Nové Zámky (3:1). Najbližší zápas odohrajú nitrianski futbalisti v piatok 29.januára s SC Ritzing.

FC Nitra – Spartak Myjava 0:4 (0:2)

Góly: 8. Sládek, 40. Kolár, 51. Kóňa, 82. Husár