Rastislav Búgel Futbal

Futbalisti odvracajú pohromu: Nitra doma zostrelila rozbehnutú Trnavu!

Nitrianski futbalisti spravili v bojoch o záchranu dôležitý krok. Na domácom trávniku si hladko poradili s Trnavou.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti odvracajú pohromu: Nitra doma zostrelila rozbehnutú Trnavu!

O záchranu bojujúca Nitra spravila v 31.kole našej najvyššej súťaže dôležitý krok. V náročnom stretnutí si poradila s rozbehnutým tímom Trnavy, ktorý neprehral počas posledných osem stretnutí.

Už od úvodného výkopu videlo viac ak 1500 divákov vyrovnaný futbal, v ktorom sa nevedel presadiť ani jeden tím. Oba celky mali na svojich kopačkách niekoľko príležitostí, no tie gól nepriniesli. Najväčšia šanca prvého polčasu sa zrodila v 40.minúte. Nitriansku žrď „opečiatkoval“ Trnavčan Schranz.

To najdôležitejšie sa na nitrianskom trávniku odohralo po zmene strán. V 58.minúte zápasu sa z gólu radoval nitriansky futbalista Mikuš. O niekoľko minút priblížil Nitru k dôležitým bodom hlavičkou po rohovom kope Pillár (2:0). Gólová bodka prišla v 71.minúte z kopačky Šmehyla. Nitra tak zastavila dobre rozbehnutú Trnavu a pripísala si tak veľmi dôležité body v bojoch o záchranu.

FC Nitra – Spartak Trnava 3:0 (0:0)