Futbal

Futbalisti Nitry s vysokým víťazstvom: Zvolenu strelili 5 gólov a postúpili

FC Nitra pokračuje v bojoch o Slovnaft Cup. Po hladkom víťazstve postúpil do tretieho kola.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Nitry s vysokým víťazstvom: Zvolenu strelili 5 gólov a postúpili
Zdroj: Rastislav Búgel

Futbalisti Nitry vycestovali na zápas druhého kola Slovnaft Cup-u. Súperom sa im stal tím z III. ligy Stred.

MFK Zvolen sa v prvom kole pohára natrápil na trávniku TJ Sklotatran Poltár (3:2). Nitra sa ako účastník najvyššej súťaže do Slovnaft Cup-u zapojila až v druhom kole.

Skóre zápasu otváral v 25. minúte Šefčík, ktorý o niekoľko minút posielal Nitru do dvojgólového vedenia (0:2).

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Aj druhý polčas bol v réžii Nitry. Krátko po zmene strán sa presadil Fabiš, v 68. minúte zvyšoval na rozdiel 4 gólov Danek a gólovú kanonádu zakončil Podhorin. Nitra si tak so súperom hladko poradila a postúpila do tretieho kola.

V ňom sa postaví súperovi zo IV. ligy – TJD Príbelce.

MFK Zvolen – FC Nitra 0:5 (0:2)

Góly: 25. a 31. Šefčík, 46. Fabiš, 68. Danek, 77. Podhorin

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.